Opera Sanatçısı Aydın Gün'ün Cenazesi Türkiye'ye Getirildi

Opera Sanatçısı Aydın Gün'ün Cenazesi Türkiye'ye Getirildi

Almanya'da Yaşamını Yitiren İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin (İdob) Kurucusu ve Türkiye'nin İlk Devlet Sanatçısı Aydın Gün'ün Cenazesi Türkiye'ye Getirildi.

Opera Sanatçısı Aydın Gün'ün Cenazesi Türkiye'ye Getirildi

Almanya'da yaşamını yitiren İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin (İDOB) Kurucusu ve Türkiye'nin ilk Devlet Sanatçısı Aydın Gün'ün cenazesi Türkiye'ye getirildi.

Yaşamını sürdürdüğü Berlin'de hayatını kaybeden Opera sanatçısı Aydın Gün'ün cenazesini kızı Ayşe İktu ve az sayıda opera sanatçısı karşıladı. Aydın Gün'ün cenazesi Türkiye'ye getirilirken, bilgisayar sistemlerinde meydana gelen arızadan dolayı Atatürk Havalimanı'nda uzun süre bekletildi. Bekletilmenin sebebini anlayamayan yakınları ise büyük tepki gösterdi. Türkiye'de operanın gelişmesine büyük katkılarda bulunan opera sanatçısı Aydın Gün'ün cenazesi Türk Hava Yolları'nın (THY) 1722 sefer sayılı

tarifeli uçağıyla Berlin'den İstanbul'a getirildi. Cenazenin bekletilmesine opera sanatçısının kızı Ayşe İktu tepki gösterirken, bilgisayar arızasının giderilmesinden sonra bir buçuk saat gecikmeyle Gün'ün cenazesinin Türkiye'ye girişi sağlanabildi. Gün'ün cenazesinin yarın Kanlıca'da toprağa verileceği belirtildi.

(TC-CİN-ÖK-Y)

Kaynak: İHA