Öğrencilerin Kitapları, Hastalara Şifa Olacak

Öğrencilerin Kitapları, Hastalara Şifa Olacak

YALOVA'da Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından başlatılan 'Kitabım hastalara şifa olsun' kampanyası kapsamında 400 kitap, hastalara dağıtıldı.

Öğrencilerin Kitapları, Hastalara Şifa Olacak

YALOVA'da Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından başlatılan 'Kitabım hastalara şifa olsun' kampanyası kapsamında 400 kitap, hastalara dağıtıldı.

Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi tarafından 'Kitabım hastalara şifa olsun' adı altında kampanya düzenlendi. Okul yönetiminin de destek verdiği kampanya kapsamında öğrenciler, harçlıklarıyla alıp, okudukları kitapları topladı. Öğrenciler, kitapları hastalara dağıttı.

Okul Müdürü Sedat Oymak, edebiyat öğretmeni ve bir grup öğrenci ilk olarak Yalova Devlet Hastanesi Başhekimi Recep Hacı'ya ziyarette bulundu. Aynı zamanda öğrencisi de olan Başhekim Hacı ile bir süre sohbet eden Müdür Oymak, kampanya hakkında bilgilendirmede bulundu. Öğrenciler, kampanya kapsamında toplanan kitaplardan ilkini ise Başhekim Hacı'ya hediye etti. Ardından öğrenciler, odaları tek tek dolaşıp, hastalara ve hastane personeline kitap hediye etti. Hastalar, öğrencilerin bu duyarlı davranışını takdir ettiklerini belirtti.

Kampanya kapsamında 400 kitap toplandığını söyleyen Müdür Sedat Oymak, "200 kitabı hastanemizde dağıttık. 200'ünü de cezaevi ve kadın sığınma evine göndereceğiz. Her eve kitap girsin istiyoruz. Bu nedenle de bu kampanyayı önemsiyoruz. Öğrencilerimiz de büyük bir şevkle bu kampanyaya destek veriyor. Kampanyamızın devamını getireceğiz" dedi.

- Yalova

Kaynak: DHA