O Devlet Başkanı İzmir'de - Haberler
Haberi Paylaş

O Devlet Başkanı İzmir'de

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
O Devlet Başkanı İzmir'de

Dünyanın en mütevazi devlet başkanı olarak ünlenen Uruguay eski Devlet Başkanı Jose Mujica, bazı temaslarda bulunmak üzere İzmir’e geldi.

Dünyanın en mütevazi devlet başkanı olarak ünlenen Uruguay eski Devlet Başkanı Jose Mujica, bazı temaslarda bulunmak üzere İzmir'e geldi.

Uruguay eski Devlet Başkanı Jose Mujica, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi işbirliği ile düzenlenen program kapsamında İzmir'e geldi. Eşi Lucia Topolansky Saavedra ve beraberindeki gazetecilerle birlikte kente gelen Mujica'yı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, tarihi asansörde karşıladı. Biyografisinin anlatıldığı Saraysız Başkan adlı kitaptan sonra halk arasında aynı şekilde anılmaya başlanan efsane lider Jose Mujica'yı İzmir'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, konuğuna İzmir'in kısaca tarihini ve öne çıkan değerlerini tanıttı.

Eski devlet başkanı Mujica, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde Ece Temelkuran moderatörlüğünde düzenlenecek "Destek ile yoksulluğu önleriz" konulu panele konuşmacı olarak katılacak. - İZMİR

O Devlet Başkanı İzmir'de

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
title