Nevşehirli İşadamından Yatırım Çağrısı

Nevşehirli İşadamından Yatırım Çağrısı

23.10.2017 15:07 | Son Güncelleme: 23.10.2017 15:07

Nevşehirli işadamından yatırım çağrısıNEVŞEHİR'li işadamı Musa Ertaş, Nevşehir ve yöresinde güneş enerjisi yatırımlarının artmasına önem verdiklerini söyledi.

Nevşehirli işadamından yatırım çağrısı

NEVŞEHİR'li işadamı Musa Ertaş, Nevşehir ve yöresinde güneş enerjisi yatırımlarının artmasına önem verdiklerini söyledi. Ertaş ayrıca, işadamlarını yatırım yapmaya davet etti.

Güneşi sağmanın, ineği sağmaktan daha kolay olduğunu kaydeden işadamı Musa Ertaş, geçtiğimiz yıllarda yaptıkları yenilenebilir enerji yatırımını ilerleyen zamanda daha da geliştirmeyi planladıklarını söyledi. İlgili bakanlığıa seslenen Ertaş, lisansını alıpta yatırım yapmayanların lisanslarının iptal edilmesini istediklerini belirterek, 'Buradan ponza ve bims hammaddesinin çıkışından sonra burayı düzelttik ve daha sonra yenilenebilir enerjiyle ilgili düşüncelerimiz oluştu. Gerekli girişimlerde bulunduktan ve onayımızı aldıktan sonra burasını yenilenebilir enerjiyle ilgili yatırımımızı yaptık. Şu an 510 kilowattlık bir üretim tesisi haline getirdik. Türkiye'de üçüncüydük. Şimdi çok hızlı bir gelişme oldu. Bakanlık bunlara ciddi teşvikler sağlandı. Sayıları günden güne arttı. Cari açığımızda önemli bir yeri olan enerji konusunda bu yatırımların ülkemizde yapılmasını önemsiyoruz. Rüzgar enerjisinde Türkiye çok önemli bir ivme kazanamadı ancak güneş enerjisi konusunda özellikle İç Anadolu bölgesinde ciddi yatırımlar yapıldı. Biz bu yatırımların Nevşehir ve yöresinde de artması için arkadaşlarımızı bu işe teşvik etmeye gayret ettik" ifadelerini kullandı.

İşadamlarını yatırım yapmaya davet eden Ertaş, "Biz bu yatırımımızı geliştirmeye çalışıyoruz. Lisansını alıpta yatırım yapmayanların lisanslarının iptal edilmesini istiyorum. ya yatırımını yapsın, ya da lisansını devretsinler. İşi çantacılara bırakmasınlar. Devletimizin enerjide dışa bağımlılığının sona erdirilmesi için bu tür yatırımların büyük önem taşıdığına inanıyorum. Biz Rusya'dan başka yerden enerji alacağımıza,kendi enerjimizi kendimiz üretelim.Cari açığımıza bir nebzede olsa katkı olsun" şeklinde konuştu.

Nevşehirli İşadamından Yatırım Çağrısı
Nevşehirli İşadamından Yatırım Çağrısı
Nevşehirli İşadamından Yatırım Çağrısı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title