Namimder Kültür Gezilerine Devam Ediyor

Namimder Kültür Gezilerine Devam Ediyor

Nazilli Memur, İşçi ve Mühendisler Derneği (Namimder) Üyeleri Güzel Havadan Yararlanarak Kültür Gezilerinin Yedincisini İzmir'e Düzenledi.

Namimder Kültür Gezilerine Devam Ediyor

Nazilli Memur, İşçi ve Mühendisler Derneği (NAMİMDER) üyeleri güzel havadan yararlanarak kültür gezilerinin yedincisini İzmir’e düzenledi.

Hafta sonunda havanın da güzel olmasını fırsat bilerek kısa bir gezi düzenleyen dernek üyeleri İzmir’in tarihi ve doğal güzelliklerini görme imkanı buldular. Dünyanın üçüncü en yüksek heykeli olma özelliği taşıyan Buca’daki Tıngırtepe Mevlana Heykeli gezildi. 24 metre boyundaki dev heykel ilgiyle izlendi. Daha sonra yedi göller ve tarihi Kemeraltı Çarşısı gezildi. Kemeraltı’nda bulunan Osmanlı Dönemine ait tarihi camilerden olan Hisar ve Kestane Pazarı camileri gezildi. Türkiye’nin en büyük suni göleti olma unvanını taşıyan 167 bin metrekare alan kurulu bulunan Buca Göleti'ni de gezen NAMİMDER üyeleri renklibir hafta sonu geçirdiler.

30 kişinin katıldığı geziyle ilgili bilgi veren Denek Başkanı Mehmet Topçu “Bu kısa gezimizde ilimize en yakın olan İzmir’i gezdik. Bu gezilerle tüzüğümüzde yer alan kültürel ve sosyal aktivitelerimizi de gerçekleştiriyoruz” dedi.

(AS-İK)

22.01.2008 21:26 TSİ