Mustafa Varank kimdir? Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank kaç çocuğu var? - Haberler
Haberi Paylaş

Mustafa Varank kimdir? Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank kaç çocuğu var?

Mustafa Varank kimdir? Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank kaç çocuğu var?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bakanlığının bütçesinin TBMM Genel Kurulu'nda görüşüldüğü esnada üçüncü eşinin doğum haberini aldı. Peki, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank kaç çocuğu var? Mustafa Varank kimdir?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile eşi Esra Varank, bir kez daha anne-baba olma heyecanı yaşıyor. Mustafa Varank kimdir? Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank kaç çocuğu var?

MUSTAFA VARANK KİMDİR?

Doğum tarihi: 1 Ocak 1976

Kaç yaşında: 45 yaşında

Nereli: Of

Mustafa Varank 1976 yılında Trabzon'un Of ilçesinde doğdu. İlköğrenimini İstanbul'daki Yedikule İlkokulu'nda, lise eğitimini ise İstanbul İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünden mezun oldu. Aynı yıl eğitimine devam etmek için Amerika Birleşik Devletleri'ne gitti. Florida Eyaletindeki Tallahassee Community College'da ağ hizmetleri teknolojileri konusunda eğitim aldı. Yüksek lisansını İndiana Üniversitesi bilgisayar bilimleri bölümünde yaptı. Ayrıca bu dönemde Florida Sate Üniversitesinde uzman, Indiana Üniversitesi Pervasive Teknoloji Enstitüsünde araştırma görevlisi ve sistem yöneticisi olarak çalıştı.

2005 yılında ABD'de eğitimini tamamlayan Varank, Türkiye'ye döndü ve Başbakanlıkta göreve başladı. Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından 2014 yılında Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine getirildi. 2016 yılında Varank'a büyükelçi ünvânı verildi. 2018 genel seçimleri sonrasında Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kurulan 66. hükümette sanayi ve teknoloji bakanı olarak görev aldı. 10 Temmuz 2018'de görevi Faruk Özlü'den devraldı.

İyi derecede İngilizce bilen Varank, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Haberler.com - Gündem

Mustafa Varank, Gündem, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title