Mustafa Çelebi Haberleri

Mustafa Çelebi haber, Mustafa Çelebi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mustafa Çelebi - 11.09.2020
Sapanca'da, Asya kaplan sivrisineği paniği
Sineğin geçen yıl ortaya çıktığını ve her yerde olduğunu belirten Mustafa Çelebi, "Bu sinek geçen seneden beri var.
Mustafa Çelebi - 15.05.2020
Kovid-19'a rağmen vakıf eserlerinin restorasyonu devam ediyor
Edirne'de Osmanlı mirası birçok eserin yer aldığını anlatan Güneren, şöyle devam etti: "Halihazırda elimizdeki tescilli kültür varlıklarının tamamının projesi ya temin edildi ya da temin süreci başlatıldı. Proje noktasında el değmemiş herhangi bir eserimiz kalmadı, önemli bir kısmı bitmiş şekilde arşivimizde hazır vaziyette. Geri kalan kısmı ya proje ihalesi yapıldı süreç devam ediyor, ya da hazırlandı Koruma Bölge Kurulunda onay süreçleri devam ediyor." Vakıflar Edirne Bölge Müdürlüğü olarak 15 şantiyede çalışmaları sürdürdüklerini aktaran Güneren, şu ifadeleri kullandı: "Pandemi koşullarına rağmen çalışmalarımız devam ediyor. Edirne Süleymanpaşa Camisi, Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı, Kırklareli Demirköy Dökümhane Mescidi, Edirne Enez Fatih Camisi, Edirne Havsa Süleyman Efendi Camisi, Edirne Kadı Bedrettin Camisi, Kırklareli Pınarhisar Hundi Hatun Camisi, Edirne İsmailağa Camisi, Kırklareli Babaeski Cedid Ali Paşa Camisi, Edirne Lalapaşa Merkez Camisi, Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı'nın kurşun yenileme ve bakım işleri, Edirne Defterdar Mustafa Çelebi Camisi, Kırklareli Hızırbey Camisi, Kırklareli Karaca İbrahim Bey Camisi, Kırklareli Kadı Ali Camisi, Edirne Beylerbeyi Camisi, Edirne Ayşekadın Camisi, Üç Şerefeli Cami'nin avlusunda yer alan kündekari kapılar, Edirne Hacılarezanı ve Namazgah Çeşmesi'nin restorasyonu ve Edirne İpsala Alaca Mustafa Paşa Camisi'nin restorasyonu sürüyor.
Mustafa Çelebi - 27.02.2020
"3. Turizm Meslek Liseleri Arası Aşçılık Yarışması" ödül töreni
Yarışmaya katılan 12 okul şöyle: "Selahattin Eyyübi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kadıköy Mualla Selcanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kumburgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Küçükçekmece İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şişli Kervansaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Asım Kibar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Etiler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, M. İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Selimpaşa İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Katip Mustafa Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şile Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.
Mustafa Çelebi - 24.09.2019
EPDK Bankacılarla buluştu
Toplantıda başta YEKDEM olmak üzere EPDK mevzuatı ve rüzgar sektöründeki finansman konusu ele alındı. EPDK Elektrik Dairesi Başkanı Dr. Refik Tiryaki başkanlığındaki toplantıya; EPDK RES Grup Başkanı Mustafa Çelebi ve HES Grup Başkanı Deniz Daştan'ın yanı sıra Termik Grup Başkanı Ertuğrul Yıldız, TÜREB Başkanı Hakan Yıldırım, TÜREB Yönetim Kurulu üyeleri Güray Erol ve Olcayto Yiğit, TÜREB Genel Koordinatörü Zeynep Aslıhan Yurtsever ve Regülasyon ve Politikalar Müdürü Aytunç Zafer Akça da katıldı.
Mustafa Çelebi - 20.09.2019
"Zamanını Aşan Medeniyet: Özbekistan Sergi ve Paneli"
52 özgün eser sergileniyor 28 Eylül'e kadar açık kalacak sergide, 28 Türk ve Özbek ressam ve sanatkarın projeye özel 52 özgün eseri yer alıyor. Sergide, hüsn-i hat ustası Hasan Çelebi, Hüseyin Gündüz, Gürkan Pehlivan, Faruk Dinçer Eratlı, tezhib ustası Mamure Öz, Nilüfer Kurfeyz, Faruk Taşkale, Münevver Üçer, Mustafa Çelebi, Selim Sağlam, katı' sanatı ustası Meryem Güney, ebru sanatı ustası Hikmet Barutçugil, Mahmut Peşteli, minyatür sanatı ustası Gülçin Anmaç, Cihangir Aşhurov, Kamol Mirzaev, Betül Bilgin, kalem işi ustası Semih İrteş, Kaya Üçer, Davron Fattokhov, Kamoliddin Abdullaev, cilt ustası İslam Seçen, Çini ustaları Güvenç Güven, Nursen Güven, ahşap oyma sanatı ustası Hüsamettin Yivlik, Abdimacit Abdurakhmonov, Tokhir Gaziev'e ait eserler sergileniyor.
Mustafa Çelebi - 14.06.2019
"Zamanını Aşan Medeniyet: Özbekistan" sergisi açıldı
60 özgün eser sergileniyor Türk ve Özbek sanatçıların projeye özel 60 özgün eseri yer aldığı sergide, Hasan Çelebi, Hüseyin Gündüz, Gürkan Pehlivan ve Faruk Dinçer Eratlı'nın hüsn-i hat, Mamure Öz, Nilüfer Kurfeyz, Faruk Taşkale, Münevver Üçer, Mustafa Çelebi ve Selim Sağlam'ın tezhip, Meryem Güney'in kat'ı, Hikmet Barutçugil ve Mahmut Peşteli'nün ebru, Gülçin Anmaç, Cihangir Aşhurov, Kamol Mirzaev ve Betül Bilgin'in minyatür, Semih İrteş, Kaya Üçer, Davron Fattokhov ve Kamoliddin Abdullaev'in kalem işi, İslam Seçen, Çini ile Güvenç Güven, Nursen Güven'ln cilt sanatı, Hüsamettin Yivlik, Tokhir Gaziev ve Abdimajit Abdurakhmonov'un ahşap oyma sanatıyla yaptığı eserler yer alıyor.
Mustafa Çelebi - 13.06.2019
"Zamanını Aşan Medeniyet: Özbekistan"
60 özgün eser sergilenecek Türk ve Özbek sanatçıların projeye özel 60 özgün eseri yer alacak sergide, Hasan Çelebi, Hüseyin Gündüz, Gürkan Pehlivan ve Faruk Dinçer Eratlı'nın hüsn-i hat, Mamure Öz, Nilüfer Kurfeyz, Faruk Taşkale, Münevver Üçer, Mustafa Çelebi ve Selim Sağlam'ın tezhip, Meryem Güney'in kat'ı, Hikmet Barutçugil ve Mahmut Peşteli'nün ebru, Gülçin Anmaç, Cihangir Aşhurov, Kamol Mirzaev ve Betül Bilgin'in minyatür, Semih İrteş, Kaya Üçer, Davron Fattokhov ve Kamoliddin Abdullaev'in kalem işi, İslam Seçen, Çini ile Güvenç Güven, Nursen Güven'ln cilt sanatı, Hüsamettin Yivlik, Tokhir Gaziev ve Abdimajit Abdurakhmonov'un ahşap oyma sanatıyla yaptığı eserler yer alacak.
Mustafa Çelebi - 14.04.2019
Nakledilen Karaciğerin Şehit Sayın'ın Olduğunu Öğrenince Dakikalarca Ağladı (Arşiv)
Doktorların görüştüğü aile, Uzman Onbaşı Halis Sayın'ın organlarını bağışlama kararı aldı. Şehit Halis Sayın'ın 2 böbreği, Gaziantep Üniversitesi'nde yapılan operasyonla, Mustafa Çelebi (57) ve İsmail Bolat'a (17) nakledildi.
Mustafa Çelebi - 14.04.2019
Nakledilen Karaciğerin Şehit Sayın'ın Olduğunu Öğrenince Dakikalarca Ağladı
Doktorların görüştüğü aile, Uzman Onbaşı Halis Sayın'ın organlarını bağışlama kararı aldı. Şehit Halis Sayın'ın 2 böbreği, Gaziantep Üniversitesi'nde yapılan operasyonla, Mustafa Çelebi (57) ve İsmail Bolat'a (17) nakledildi.
Mustafa Çelebi - 12.04.2019
Şehidin Bağışlanan Organları ile Hayat Buldular
Doktorlar, şehit onbaşının ailesinden organlarını bağışlamaları için izin istedi. Sayın ailesi de isteğe olumlu yanıt verdi. Şehit Halis Sayın'ın 2 böbreği, Gaziantep Üniversitesi'nde Prof. Dr. Fahrettin Yıldız, Prof. Dr. Sacit Çoban ve Doç. Dr. Mehtap Akdoğan'ın katıldığı ameliyat ile alınarak, Mustafa Çelebi (57) ve İsmail Bolat'a (17) nakledildi.
Mustafa Çelebi - 07.02.2019
Turizm Meslek Liseleri Arası Aşçılık Yarışması
Tamamen sosyal sorumluluk amacını taşıyan bu projeyle turizm otelcilik sektörünün nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasını ve meslek lisesi mezunlarının eğitim aldıkları alanda istihdam edilme imkanlarının artırılması ana hedef olarak belirlendi. Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜROB Başkanı Timur Bayındır, konaklama sektörü olarak turizm meslek liselerinden mezun olan tüm kalifiye çalışanlara talip olmaya devam ettiklerini belirtti. Kalifiye eleman eksikliği var Sadece yarışmada dereceye girenlere değil, yarışmaya katılanların çoğuna konaklama sektörü olarak staj imkanı sunduklarını belirten Bayındır, "Amacımız öğrenciler mezun olduklarında sektörümüzde kalıcı olarak istihdam edilmelerini sağlamak. Çünkü kalifiye çalışan eksikliğinin en fazla hissedildiği sektörlerden biriyiz. Konaklama sektörü olarak turizm meslek liselerinden mezun olan tüm kalifiye çalışanlara talip olmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı. "Diğer alanları da dahil edeceğiz" Bayındır, meslek liselerini sektöre kazandırmayı hedefiyle yola çıktıklarını belirterek, şunları kaydetti: "Böyle bir yarışma fikrinin doğmasında en büyük rolü, konaklama sektörünün yaşadığı kalifiye çalışan sıkıntısı oynadı. Sadece aşçılar, mutfak konusunda değil konaklama sektörünün tüm çalışma alanlarında bu sıkıntıyı yaşıyoruz. Bu yüzden geleneksel hale getirdiğimiz bu yarışmanın kapsamını genişleteceğiz. Kat hizmetleri, ön büro, servis vs kategorilerini de yarışmaya dahil edeceğiz. Konaklama sektörü olarak turizm meslek liselerinden mezun olan tüm kalifiye çalışanlara talibiz. Meslek liseleri bizim ana istihdam kaynağımız olmalı." Yarışmaya, Selahattin Eyyübi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Kadıköy Mualla Selcanoğlu Eyyübi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Kumburgaz Eyyübi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Küçükçekmece İMKB Eyyübi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Şişli Kervansaray Eyyübi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Asım Kibar Eyyübi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Etiler Eyyübi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Eyyübi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,M. İhsan Mermerci Eyyübi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Selimpaşa İMKB Eyyübi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Katip Mustafa Çelebi Eyyübi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şile Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mustafa Çelebi Haberleri | Mustafa Çelebi Kimdir - Haberler - Mustafa Çelebi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mustafa Çelebi kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika! Taksim'de kısıtlamada gece kulüplerine baskın kamerada: 93 bin 663 lira
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 03:58:04. #1.15#

title