Müslüme'nin anneannesi, iddialar sonrasında sessizliğini bozdu: Aklımı kaybedeceğim - Haberler
Haberi Paylaş

Müslüme'nin anneannesi, iddialar sonrasında sessizliğini bozdu: Aklımı kaybedeceğim

İhlas Haber Ajansı / Murat Şengi - Haberler | Yerel

Mersin'de bir dağ başında cansız bedeni bulunan yörük kızı Müslüme'nin ölümüyle ilgili dede Hasan Yağal tutuklandı. Müslüme'nin öz babasının dede Yağal olduğu iddia edilirken anneanne olaylara ilişkin bir açıklama yaptı. Aklını kaybedeceğini söyleyen anneanne, "Böyle laflar doğru değil. Biz şeriat altında yaşıyoruz. Suçlamalar ayıp." ifadelerini kullandı.

Mersin'de arama çalışmalarının 10. gününde cansız bedenine ulaşılan 3 yaşındaki Yörük Kızı Müslüme Yağal'ın yaşadığı kıl çadırda sessizlik hakim olurken, anneanne Müslüme Yağal ile babaanne Ayşe Yağal soruşturmanın sonucunu bekliyor. Müslüme'nin annesi Selvi Yağal'ın ise Mersin Kadın Sığınma evine yerleştirildiği öğrenildi.

Müslüme'nin anneannesi, iddialar sonrasında sessizliğini bozdu: Aklımı kaybedeceğim, biz şeriat altına yaşıyoruz

"AKLIMI KAYBEDECEĞİM"

Anneanne Müslüme Yağal ise "Bunları duydukça aklımı kaybedeceğim. Çok kötü. Kafamı kaldıracak gücüm kalmadı. Bu kadar kötü şeyler olacağını tahmin etmiyorum. Bizim dünür hasta oldu. Oğlu da babasının yanına gitti. Böyle laflar doğru değil. Biz şeriat altında yaşıyoruz. Bu laflara karşıyız. Suçlamalar ayıp. Kızımız Mersin'de. Çok kötü olduk" diye konuştu.

Müslüme'nin anneannesi, iddialar sonrasında sessizliğini bozdu: Aklımı kaybedeceğim, biz şeriat altına yaşıyoruz

"AYNI SOYADI TAŞIDIĞIMIZ İÇİN ÇOK DAHA FAZLA ÜZÜLDÜK"

Göç Eden Sarikeçililer Türkmenler Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı İbrahim Yağal yaptığı ise açıklamada, "Ben Sarıkeçili Dernek Başkanı olarak açıklama gereği duydum. Çok üzüldük, herkes üzüldü. Bu olayda aynı soyadı taşımakla biz biraz çok daha fazla üzüldük. Bu konuda bizi üzen bir şey daha var. Net bir sonuca varılmadan yargı süreci devam ediyor. Sonucu belli değil. Buna rağmen sosyal medyada gerek bazı yayın organlarında gerek bazı vatandaşlar değişik yayınlar yapıyorlar. Bunlar Sarıkeçili yörüklere mal ediliyor. Bunlar yapılmasın. Sarıkeçililere mal edilmesin. Ortada herhangi bir sonuç yayınlanmadı, ortada herhangi bir sonuç yok. Adli süreç devam ediyor. İnşallah adalet bu sonucu karara bağlayacak. Sonuç açıklansın. Sonuçta suçlayacaksak suçlayalım. Aklanacaksa da aklanacak. Bu konuda ön yargılı olmayalım" dedi.

Müslüme'nin anneannesi, iddialar sonrasında sessizliğini bozdu: Aklımı kaybedeceğim, biz şeriat altına yaşıyoruz

İhlas Haber Ajansı / Murat Şengi - Son Dakika Haberleri

10 Kasım, Müslüme, Gülnar, Mersin, 3. Sayfa, Yerel, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (22)
Ayşe Yıldırım:Utanmadınmı minik yavrunun canını kıymaya sen nasıl bir insansın senin gibi dede olmaz olsun karaktersiz insan böyle insanlar aramızda gezmesin kim bilir bunun gibi insanlar yine çocukların canına kıyar inşallah sende oralarda çürürsün Cevap Yaz 5 23 Yayından Kaldır
Muzafer Yüceer:Lan Burakın bide şerihaten bahasdiyonuz yediniz minicik yavruyu Allah belanızı versin inşallah iki cihanda yakanız bi araya gelmez inşallah o çocuga ne yaptıysanız bin katını çekin inşllah karektereizler Cevap Yaz 31 142 Yayından Kaldır
Muzafer Yüceer:Lan Burakın ya bide şerihaten bahasdiyonuz yediniz minicik yavruyu nasi bı karketersizsiniz ya Allah belanızı versin iki cihanda yakanız bi araya gelmez inşallah o çocuga ne yaptıysanız bin katını çekin inşllah karektereizler Cevap Yaz 12 61 Yayından Kaldır
Tüm 22 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title