MUHAMMED MURSİ HABERLERİ

Muhammed Mursi haber, Muhammed Mursi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muhammed Mursi

Muhammed Mursi

Doğum Yeri Mısır
Doğum Tarihi 8.8.1951 - ...

Muhammed Mursi Kimdir ?

Muhammed Mursi, 8 Ağustos 1951 tarihinde, Mısır'ın kuzeyindeki Şarkiye iline bağlı Eladva köyünde doğdu. Beş kardeşin en büyüğü olan Muhammed Mursi ilk eğitimini orada aldı. Babası çiftçi annesi ise ev hanımıydı. Mühendislik lisansını Kahire Üniversitesi'nde aldı (1975 ve 1978). Mühendislik doktorasını Güney Kaliforniya Üniversitesi'nde tamamladı (1982).
Biyografinin devamı için tıklayın
Muhammed Mursi - 05.05.2021
Ortadoğu'da yeni bir dönem mi başlıyor?
Son haftalarda Ortadoğu'da yıllardır görmediğimiz düzeyde umut verici söylemlere şahit oluyoruz. 2012'de Mısır'da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Müslüman Kardeşler'in adayı olarak demokratik yollarla seçilen Muhammed Mursi hem Körfez'in hem de ABD'nin destek verdiği karşı devrimciler tarafından ertesi sene görevden alınarak hapsedilmiş ve buna mukabil gerçekleştirilen halk protestolarında çok sayıda Mısırlı öldürülmüştü.
Muhammed Mursi - 04.05.2021
Son dakika haberi | Muhammed bin Selman neden İran'a yaklaşıyor
Bu süreçte Suudi Arabistan'ın Birleşik Arap Emirlikleri'ni (BAE) de yanına alarak oluşturmaya çalıştığı statükocu Arap bloğu hem oluşan bu güç boşluklarının rakip güçler tarafından doldurulmasını engellemek için bölgesel nüfuzunu genişletmek hem de Orta Doğu ve Arap siyasetinde Türkiye ve İran gibi Arap olmayan ülkelerin etkisini sınırlamak için iddialı ve maceracı bir politikaya yöneldi. Bahreyn'e yönelik askeri müdahale, Mısır'da 2013'teki Muhammed Mursi karşıtı darbenin planlanması/desteklenmesi, Yemen'e yönelik askeri müdahale, Lübnan Başbakanı Saad Hariri'nin rehin tutularak istifaya zorlanması ve Lübnan iç siyasetini dizayn girişimi, Libya'da darbeci General Halife Hafter'e sağlanan destek, Katar'a yönelik abluka, Suriye'de Suudi yanlısı bir muhalif blok oluşturma çabası ve son olarak Ürdün'de geçen ay ortaya çıkan darbe girişimi, bu politikanın bir sonucuydu.
Muhammed Mursi - 10.04.2021
Eski Tunus Cumhurbaşkanı Merzuki, mevcut Cumhurbaşkanı Kays Said'in Mısır ziyaretine tepki gösterdi
Facebook sayfasından açıklama yapan Merzuki, Tunus Cumhurbaşkanı Said'in ziyaretinden ötürü, Mısır'ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, 14 Ağustos 2013'te Rabia Meydanı'na düzenlenen kanlı baskının kurbanları, 25 Ocak 2011'deki devrimin destekçileri ve hapishanelerdeki siyasi tutuklulardan özür diledi.
Muhammed Mursi - 08.04.2021
Mısır'da İhvan lideri Mahmud İzzet'e "rehberlik bürosu olayları" davasında müebbet hapis cezası verildi
- Ne olmuştu? Mısırlı bir grup eylemci demokratik seçimlerle göreve gelen Mısır'ın ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin istifası talebiyle 30 Haziran 2013'te Kahire'nin Mukattam bölgesindeki İhvan'ın Rehberlik Bürosu önünde toplanmıştı.
Muhammed Mursi - 07.04.2021
Son dakika haber... Eski Mısır Başbakanı Şefik yolsuzluk suçlamasıyla yargılandığı davada beraat etti
Başbakanlık görevini devralmadan önce Sivil Havacılık Bakanı olan Ahmed Şefik, 2011 yılı mart ayında artan halk baskısı sonucu görevinden istifa etmişti. Şefik, 2012 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, askeri darbeyle görevden uzaklaştırılan, ülkenin seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi karşısında ikinci turda yarışmış ve haziran ayında seçimleri kaybetmişti.
Muhammed Mursi - 27.03.2021
Son dakika haber | Mısır-Türkiye yakınlaşması, rejimle muhalifler arasındaki "tutuklular" meselesinin çözümünde umut oldu
Demokratik yollarla seçilen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye 2013 yılında yapılan darbeden bu yana başta İhvan'ın önde gelen isimleri olmak üzere birçok muhalif Türkiye dahil çeşitli ülkelerde ikamet ediyor.
Muhammed Mursi - 19.03.2021
Son dakika haberleri | Türkiye-Mısır ilişkilerinde gerilim/yumuşama sarkacı
Arap isyanları ve gerilimin yeniden başlaması Arap isyanları sürecinde değişen küresel ve bölgesel şartlar birçok ülkenin dış politikasını yeniden güncellemesine yol açtı. Bu süreçte isyanların baş gösterdiği Mısır'da Hüsnü Mübarek devrilmiş ve bir buçuk yıllık geçiş sürecinin ardından gerçekleşen ilk demokratik seçimlerle Muhammed Mursi cumhurbaşkanı seçilmişti.
Muhammed Mursi - 12.03.2021
AB, devrik Mısır Cumhurbaşkanı Mübarek ve ailesine yönelik yaptırımları kaldırdı
Mısır'da 30 yıllık Hüsnü Mübarek iktidarı 25 Ocak 2011'de başlayan halk ayaklanmasıyla son bulurken, ülkenin demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye 3 Temmuz 2013'de askeri darbe düzenlenmişti.
Muhammed Mursi - 12.03.2021
Son dakika haberi! Mısırlı siyasetçi Muhammed El-Baradey, aktivistlerin yargı kararı olmadan hapiste tutulmasına tepki gösterdi
Muhammed el-Baradey, Mısır'da demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin 2013'te askeri müdahale ile devrilmesinin ardından bir yıl cumhurbaşkanı olarak görevde bulunan Anayasa Mahkemesi Başkanı Adli Mansur'un yardımcılığını yapmıştı.
Muhammed Mursi - 12.03.2021
Mısır'da eski milli futbolcu Ebu Terike'nin 2023 yılına kadar terör listesinde kalması kesinleşti
Ebu Terike dışında haklarında hükmün kesinleştiği kişiler arasında, demokratik yollarla seçilen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, İhvan Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii ve vefat eden eski Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Mehdi Akif'in oğulları ile yurt dışında bulunan İhvan yöneticilerinden Mahmud Hüseyin ve hapisteki Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Genel Sekreteri Muhammed el-Biltaci ile Rehberlik Konseyi Başkanlığına vekaleten atanan Mahmud İzzet de yer alıyor.
Muhammed Mursi - 26.02.2021
Biden yönetimi gölgesinde BAE- Suudi Arabistan ittifakının geleceği
Ayrıca Suudi Arabistan ile BAE, Abdulfettah es-Sisi'nin Mısır'ın demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye yönelik darbesini destekledi.
Muhammed Mursi - 22.02.2021
Son dakika gündem: Eski Mısır Cumhurbaşkanı Yardımcısı Baradey: "İran ve Türkiye ile diyalog ötelenemez bir husustur"
Muhammed el-Baradey, Mısır'da demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin 2013'te askeri müdahale ile devrilmesinin ardından bir yıl cumhurbaşkanı olarak görevde bulunan Anayasa Mahkemesi Başkanı Adli Mansur'un yardımcılığını yapmıştı.
Muhammed Mursi - 20.02.2021
Mısır'da Mursi'nin eski danışmanı ile 20 kişi daha terör listesine alındı
Mısır'da, demokratik yollarla seçilen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin eski danışmanlarından Abdullah Şehate ile 20 kişi terör listesine dahil edildi.
Muhammed Mursi - 19.02.2021
Türkiye-Suudi Arabistan ilişkilerinde yeni bir sayfa açılabilir mi?
Arap Baharı'ndan Kaşıkçı cinayetine kırılma noktaları Türkiye ile Suudi Arabistan ilişkilerinde, 2010 sonunda başlayan ve "Arap Baharı" şeklinde adlandırılan toplumsal hareketler adeta bir kırılma noktası oldu. Bu süreçte Ankara halkların demokratik taleplerini desteklerken Suudi kanadı buna karşı bir duruş sergiledi. Özellikle Mısır'da yaşanan gelişmeler Ankara ile Riyad'ın politikaları arasında belirgin bir farklılık yaratsa da, her iki tarafın çoğunlukla doğrudan karşı karşıya gelmek istemediklerini söylemek de mümkün. 2013'te Muhammed Mursi'yi deviren darbeyle yönetime gelen Abdulfettah es-Sisi'nin en önemli destekçilerinden biri Riyad oldu.
Muhammed Mursi - 15.02.2021
Mısırlı muhalifler, ABD'de Biden yönetimiyle insan hakları konusunun gündeme gelmesini istiyor
Mısır'da 30 yıllık Hüsnü Mübarek iktidarı 25 Ocak 2011'de başlayan halk ayaklanmasıyla son bulurken, ülkenin demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye 3 Temmuz 2013'de askeri darbe düzenlenmişti.
Muhammed Mursi - 10.02.2021
Ürdünlü milletvekilleri, ülkelerinin "Türkiye ile BAE ve Mısır arasında ara buluculuğa hazır" olduğunu söyledi
Türkiye'nin dış politikasının tüm dış sorunların sonlandırılması yönünde olduğunu aktaran Şıneykat sözlerini şöyle tamamladı: "Türkiye Avrupa Birliği ile özellikle Fransa ve Yunanistan ile diyalog kanallarını açık tutuyor. Rusya, İran ve Katar ile ilişkilerini sürdürüyor. Hatta öldürülen Cemal Kaşıkçı meselesine rağmen Suudi Arabistan ile ilişkilerini devam ettiriyor." Türkiye ile Mısır ve BAE ilişkileri Mısır'da seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye 2013'te darbe yapılmasının ve İhvan'ın "terörist" olarak vasıflandırılmasının ardından birçok İhvan yöneticisi ve mensubu ülkeyi terk ederek başka ülkelere gitmek zorunda kaldı.
Muhammed Mursi - 09.02.2021
Son dakika haberi: Eski Tunus Cumhurbaşkanı Munsif el-Merzuki: "Devrim yolunu terk etmeyeceğiz"
Merzuki, Mısır ve Tunus'ta karşı devrimin, Mısır'ın demokratik yollarla seçilen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin tutuklanması ve Tunus'ta El-Baci Kaid es-Sibsi'nin göreve gelmesi ile popülaritesinin kaybettiğini söyledi.
Muhammed Mursi - 29.01.2021
Mısırlı akademisyen: "Uydurma suçlamalarla binlerce kişi yıllardır duruşma olmadan hapiste tutuluyor"
Mısır'da 3 Temmuz 2013'te ülkenin demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi askeri darbeyle görevinden uzaklaştıran Abdulfettah es-Sisi döneminde, binlerce siyasi muhalif ve insan hakları savunucusu tutuklandı.
Muhammed Mursi - 28.01.2021
Eski Tunus Cumhurbaşkanı Merzuki: "Erdoğan ülkesinde ve uluslararası alanda Mursi'nin davasını destekledi"
Eski Tunus Cumhurbaşkanı Munsif el-Merzuki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır'ın demokratik yollarla seçilen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin davasına her zaman destek verdiğini belirtti.
Muhammed Mursi - 25.01.2021
Af Örgütü: Mısırlı mahkumlar "insanlık dışı" cezaevi koşullarında hayata tutunmaya çalışıyor
Mısır'da 3 Temmuz 2013 tarihinde yapılan darbenin ardından gözaltına alınan ülkenin demokratik seçimlerle başa gelmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin yanı sıra, Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın (İhvan) eski Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Mehdi Akif, Şura üyesi Isam Diryale ve Ferid İsmail gibi önemli isimleri hapishanede vefat etmişti.
Muhammed Mursi - 25.01.2021
Mısırlılar, 25 Ocak Devrimi'nin 10. yıldönümünü de sokakta kutlayamıyor
Mısır'da 30 yıllık Hüsnü Mübarek iktidarı 25 Ocak 2011'de başlayan halk ayaklanmasıyla son bulurken, ülkenin demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye 3 Temmuz 2013'de askeri darbe düzenlenmişti.
Muhammed Mursi - 25.01.2021
Mısır, 25 Ocak Devrimi'nin 10. yılına Kovid-19 gölgesinde giriyor
Öte yandan devrimin sembol isimlerinden olan ve daha sonra demokratik yollarla Cumhurbaşkanlığına seçilen Muhammed Mursi Temmuz 2013'teki askeri darbeyle görevinden uzaklaştırıldı.
Muhammed Mursi - 18.01.2021
İhvan'dan "Mursi'nin varislerinin de olduğu 89 üyesinin mallarına el konulması" kararına tepki Açıklaması
Mısır'daki Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Sözcüsü Talat Fehmi, aralarında ilk kez seçimle işbaşına gelen eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin mirasçılarının da olduğu Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) yönetici kadrosundaki 89 kişiye ait mal varlıklarının devlet hazinesine...
Muhammed Mursi - 18.01.2021
Son dakika haberi... Mısır'da Mursi'nin çocuklarının da olduğu 89 İhvan üyesinin mallarına el konuldu
Son dakika haberler... Mısır mahkemesi, aralarında ilk kez seçimle işbaşına gelen eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin mirasçılarının da olduğu Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) üyesi 89 kişiye ait malların devlet hazinesine aktarılması yönünde karar aldı.
Muhammed Mursi - 13.01.2021
Körfez zirvesi sonrası bölgede oluşan yeni dinamikler
BAE son yıllarda yürüttüğü Türkiye ve Katar düşmanlığı politikalarından hiçbir sonuç elde edemedi. Tam tersine iki ülke arasında daha büyük bir yakınlaşma gerçekleşti. Bu bağlamda, BAE'nin Katar'la yakınlaşmasının temel amaçlarından birinin Libya meselesi olduğu düşünülebilir. Türkiye Katar'da sahip olduğu askeri üs sayesinde Basra körfezine stratejik olarak konuşlanmış oldu. Zira Türkiye Libya politikasında Katar'dan destek görmüştür. Katar'ın bu tutumu, Hafter güçlerine destek veren BAE, Suudi Arabistan ve Mısır'ı oldukça rahatsız etmiştir. "Türkiye'nin Körfez'deki etkisini zayıflatmak" için sürdürdüğü Libya politikası başarısız olursa BAE Katar ve Türkiye ile ittifak seçeneğini düşünebilir. Bu yakınlaşmayla İran'ın yalnızlaştırılması da diğer bir hedeftir. Müslüman Kardeşler hareketine olan desteğin azaltılması konusu hem Mısır hem de BAE politikaları için bir diğer unsur. Zira 2010'da Tunus'ta başlayan ve daha sonra Mısır, Libya, Yemen ve Suriye'ye yayılan Arap Baharı çerçevesindeki devrimler sürecinde Katar'ın değişimleri ve toplumsal hareketleri destekleyen tavrı, başta BAE olmak üzere statükocu aktörleri ciddi anlamda rahatsız etmişti. Bu aktörlerin Mısır'da Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin görevden uzaklaştırılmasına verdiği destek de aslında Katar'a bir uyarı mesajı olarak sunulmuştu.
Muhammed Mursi - 13.12.2020
Son dakika haberi: Mısır'da Mursi dönemi Ulaştırma Bakanı gözaltına alındı
Son dakika gelişmesine göre Mısır'da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan ülkenin demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi dönemi Ulaştırma Bakanı Hatim Abdullatif gözaltına alındı.
Muhammed Mursi - 09.12.2020
Küçük ülke, büyük mücadele: Katar'ın ablukayı kırma stratejisinin anatomisi
Bu güven bunalımının temelleri aslında Arap devrimlerini izleyen süreçte atıldı. 2010'da Tunus'ta başlayan ve daha sonra Mısır, Libya, Yemen ve Suriye'ye yayılan devrimler sürecinde Katar'ın değişimleri ve toplumsal hareketleri destekleyen tavrı başta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) olmak üzere statükocu aktörleri ciddi anlamda rahatsız etti. Bu aktörler Mısır'da Müslüman Kardeşler üyesi sivil Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin görevden uzaklaştırılması sürecine verdikleri destekle aslında Katar'a bir uyarı mesajı da göndermişlerdi.
Muhammed Mursi - 06.12.2020
Son dakika haberi... Mısır'da, Mursi dönemi Çalışma Bakanı'na 15 gün gözaltı kararı
Son dakika haberi: Mısır'da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi dönemi Çalışma Bakanı Halid el-Ezheri'nin, "terörü finanse etme" suçlamasıyla hakkında açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınmasına karar verildi.
Muhammed Mursi - 06.12.2020
İhvan Rehberlik Konseyi Vekil Başkanı Munir, Biden döneminden beklentileri anlattı Açıklaması
Munir, İhvan'ın Mısır'da yönetime geri dönme düşüncesi ve imkanına ilişkin soruyu yanıtlarken de şunları kaydetti: "Allah bilir Mısır'da neler olacak. Ancak rekabet etmek ya da etmemek bizim hakkımız. Teşkilatın politikaları belirleyen aygıtları var ancak benim görüşüm istendiğinde; bunun vakti değil, çünkü Mısır'ın sorunlarının çözülmesi için herkesin çalışmasına ve bir grubun değil, herkesin görüşüyle yönetilmeye ihtiyacı var derim" Mısır'da seçimle işbaşına gelen Muhammed Mursi'nin 3 Temmuz 2013'te askeri bir darbeyle indirilmesinin ardından aynı yıl aralık ayında Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) terörist örgüt ilan edilerek yasaklanmıştı.
Muhammed Mursi - 26.11.2020
Çamerya: Dinmeyen yaranın ansiklopedisi
Arnavutların kendi topraklarındaki refahı adına Osmanlı Devleti'nin varlığının kritik önemi, Osmanlı'nın dağılma süreciyle çok derinden hissedilmeye başlanmıştı.
Muhammed Mursi - 22.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2012- Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin yeni anayasal düzenlemeler çerçevesinde aldığı kararları protesto amacıyla ülke genelinde düzenlenen gösterilerde olaylar çıktı.
Muhammed Mursi - 21.11.2020
Son dakika haberi | Biden'ın danışmanı Blinken'den Mısır'da insan hakları savunucularının tutuklanmasına tepki
Mısır'da 3 Temmuz 2013'te ülkenin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi askeri darbeyle devirerek iktidarı ele geçiren Sisi'nin iktidarı döneminde binlerce siyasi muhalif ve insan hakları savunucusu tutuklanarak hapse atılmıştı.
Muhammed Mursi - 14.11.2020
Lübnanlı Şii alim Tufeyli: "Suudi Arabistan Müslüman Kardeşler'e saldırarak tüm İslam ümmetine saldırıyor"
Tufeyli ayrıca Suudi Arabistan'daki Kıdemli Alimler Konseyi'nin açıklamasına şaşırdığını dile getirerek ve açıklamanın her açıdan din ve ahlak kapsamı dışında olduğunu söyledi.Tufeyli, Konsey'in yöneticiler hakkındaki açıklamasına ilişkin "Muhammed Mursi (İhvan mensubu) bir Veliyyül Emir (yönetici) değil miydi de siz ona saldırdınız?" sorusunu yöneltti.
Muhammed Mursi - 13.11.2020
ABD başkanlık seçiminin üç kaybedeni
3 Kasım'da ABD'de yapılan başkanlık seçimleri tüm dünyada ilgiyle takip edildi.
Muhammed Mursi - 09.11.2020
Son dakika... Beyt-ül Makdis Öncüleri Konferansı'nda Yüzyılın Anlaşması'na karşı mücadele çağrısı yapıldı
Mısır'da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi döneminin Enformasyon Bakanı Salah Abdulmaksud tarafından okunan kapanış bildirgesinde, bazı Arap ülkelerinin İsrail ile ilişkilerin normalleşmesinin, "düşman (İsrail) için yumuşak bir stratejik araç olduğu için", tüm şekliyle reddedildiği belirtildi.
Muhammed Mursi - 05.11.2020
Mısır'da "Rabiatu'l-Adeviyye Meydanı" davasında 66 sanığa 15 yıla varan hapis cezaları
Ne olmuştu? Mısır'da demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin 3 Temmuz 2013'te darbeyle görevden uzaklaştırılmasının ardından Rabia Meydanı'nda başlayan eylemler 14 Ağustos 2013'e kadar sürmüştü.
Muhammed Mursi - 26.10.2020
Son dakika haberleri: Mısırlı muhalife 6 ay hapis ve terör listesine alınma cezası verildi
Hüsnü Mübarek rejiminin devrilmesiyle sonuçlanan 2011 devriminde aktif rol oynayan Hamza, daha sonra Muhammed Mursi'nin devrilmesi sürecinde orduya destek vermişti.
Muhammed Mursi - 26.10.2020
Son dakika haberleri | Irak Hükümeti, İhvan'ı terör örgütü olarak görmüyor
Tarihi boyunca birçok kez cezalandırılan teşkilat, Mısır'da ülkenin demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin görevinden uzaklaştırıldığı 2013'teki askeri darbenin ardından "terör örgütü" ilan edilmiş ve tüm mal varlıklarına el konulmuştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muhammed Mursi Haberleri | Muhammed Mursi Kimdir - Haberler - Muhammed Mursi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Muhammed Mursi kimdir, hayatı ve biyografisi. Mısır'la 8 yıl sonra ilk temas: Görüşmeler samimi havada gerçekleşti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 05:16:57. #1.15#

title