Milli Takım'a ABD'li Performans Hocaları

Milli Takım'a ABD'li Performans Hocaları

(A) Milli Futbol Takımı'nı, 13. Avrupa Şampiyonası Finallerine, ABD'li Performans Hocaları Hazırlayacak.

Milli Takım'a ABD'li Performans Hocaları

(A) Milli Futbol Takımı'nı, 13. Avrupa Şampiyonası finallerine, ABD'li performans hocaları hazırlayacak.

Futbol Federasyonu'nun internet sitesinde yapılan açıklamada, daha önce 2006 Dünya Kupası'nda Almanya Milli Takımı ile çalışan dünyaca ünlü Athlete's Performance ekibinden uzmanların, ilerleyen günlerde (A) Milli Takım'ın Antalya'daki kampına katılacakları bildirildi.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in, performans konusunda uluslararası alanda saygın ve deneyimli ABD'li uzmanlarla çalışmayı uzun süredir düşündüğü belirtilen açıklamada, ''Alanında en iyilerden biri kabul edilen Athlete's Performance şirketinin kurucusu Mark Verstegen ve yardımcısı Guyan Randall ile ocak ayında New York'ta buluşan Terim, milli takımlarda atletik performans departman sorumlusu Doç. Dr. Bülent Bayraktar ve Cezmi Turhan ile birlikte yaptığı görüşmelerden olumlu sonuç aldı ve Athlete's Performance'ın uzmanlarıyla işbirliği konusunda anlaşmaya vardı'' denildi.

Athlete's Performance uzmanlarından Scott Piri ve beslenme uzmanı Megan Magano'nun, anlaşmaya göre gelecek hafta milli takımın Antalya kampından başlayarak, 13. Avrupa Şampiyonası finalleri süresince teknik ekiple birlikte çalışacağı, performans direktörü Joe Gomes'in de Almanya'daki kampta ekibe katılacağı ifade edildi.

Bu arada Terim de bu gelişmenin, oyuncuların bireysel performanslarına olumlu olarak yansıyacağını kaydetti.