Mıamı: Shaquılle O'neal, Emlakçı Oldu

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (Nba) Yıldızlarından Shaquille O'neal, Amerika'da Kuracağı Yeni Emlak Şirketiyle İlgili Planlarını Kamuoyuna Açıkladı.

Mıamı: Shaquılle O'neal, Emlakçı Oldu

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) yıldızlarından Shaquille O'Neal, Amerika'da kuracağı yeni emlak şirketiyle ilgili planlarını kamuoyuna açıkladı.

Geçtiğimiz Haziran ayında Miami Heat takımıyla NBA şampiyonluğuna uzanan yıldız basketbolcü Shaquille O'Neal, 'The O'Neal Group' adlı kuracağı yeni emlak şirketiyle ABD genelinde, yeni projeler yapacağını duyurdu. O'Neal ilk büyük işlerinin de Miami şehir merkezinde 3 kulelik, içinde otel, iş merkezleri ve eğlence alanlarının bulunduğu bir proje olduğunu ifade etti. 34 yaşındaki O'Neal'ın yeni şirketi için yaklaşık 50 milyon dolar harcadığı ifade ediliyor. O'Neal, Miami forması altında ise 5 yıllık sözleşmeyle oynuyor ve yaklaşık 100 milyon dolar kazanıyor. O'Neal kurduğu yeni şirketle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Bu yalnızca bir emlak işi değil. Biz insanların istedikleri gibi yaşamalarını istiyoruz" dedi.

Shaq, eski NBA oyuncularından olan ve inşaat işleriyle uğraşan Dave Bring'ten esinlendiğini de sözlerine ekledi. O'Neal, basketbolden sonra Detroit için iyi bir şeyler yapmak istediğini söyledi.

Kaynak: İHA