Maket Üzerinden Ev Satan İş Adamına 2 Bin 100 Yıl Hapis Cezası İstendi

Maket Üzerinden Ev Satan İş Adamına 2 Bin 100 Yıl Hapis Cezası İstendi

Haberler.com - Haberler | Ekonomi

Erzurum'da maket üzerinden daire satıp inşaatları yapmayarak 1500 vatandaşı mağdur eden Karadayı İnşaatın sahibi Ahmet Metin Karadayı için, 2 bin 100 yıl hapis cezası istendi.

Erzurum'da maket üzerinden daire satan, ancak belediyeden ruhsat alamayınca inşaatları yapmayarak 1500 vatandaşı mağdur eden Karadayı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Metin Karadayı ile ilgili 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada müşteki sayısı 300'e çıktı.

2 BİN 100 YIL HAPİS CEZASI İSTENİYOR

Hazırlanan 10 iddianamenin birleştirilmesiyle tek dosya haline getirilen davada Ahmet Metin Karadayı hakkında 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan istenen ceza daha önce 1400 yılken, yeni eklenen şikayetçilerle birlikte 2100 yıla çıktı. Dava açıldıktan sonra geçen 12 Mayıs günü tutuklanan Ahmet Metin Karadayı, "Eski Belediye Başkanı döneminde kamulaştırma yolsuzluğu ortaya çıkınca ruhsatımız geciktirildi.

HALA İNŞAATLARI YAPMAKTA İDDİALI

Dönemin Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'in onayı ile 17 katlı 10 blok yapıldı. Yeni belediye başkanını önüme koyduğu engellerle inşaatı yapamadım. Ruhsat verilsin yine yapıp konutları teslim ederim. Bir daireyi birden fazla kişiye satmam söz konusu değildir. Bahçe kat denilen 1,2,3'üncü katlarda yapılan daha küçük dairelerdir. Bahsedildiği gibi bunlar 75 tane değil tamamlansaydı 600 civarında olacaktı" dedi.

Haber Yorumları (2)
SAFAK: Binalar tamamlanmalı yazıktır. Ancak dönemin Belediye başkanı cezalandırılmalıdır. Karadaynın hatası varsa o da cezalandırılmalıdır. ama binalar bitmeli yazık bitmek üzere
NE ETTİN YAW: Bunun yerinde olsaydım kafama sıkardım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title