Haberi Paylaş

Tuba Ünsal'dan erkek oyuncuları kızdıracak sözler: Cinsiyet eşitliği söz konusu değil

Magazin Haberleri

Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda Türkiye'nin halen gerekli seviyeye ulaşamadığını söyleyen Tuba Ünsal, erkek oyuncular ile eşit şartlarda çalışmadıklarını söyleyerek sert bir çıkışta bulundu.

İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü'nün düzenlediği etkinlikte konuşan ünlü oyuncu Tuba Ünsal, oyunculuk yaparken kadın olmanın en büyük zorluğunun erkeklerle aynı şartlarda çalışamamak olduğunu söyledi.

Tuba Ünsal'da erkek oyuncuları kızdıracak sözler

"ERKEKLER BİZDEN DAHA ÇOK KAZANIYOR"

Tuba Ünsal Türkiye'nin toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda hala gerekli seviyeye ulaşmadığını vurgulayarak şunları söyledi:

"Türkiye'de hiçbir alanla toplumsal cinsiyet eşitliği söz konusu değil. Maalesef çok ataerkil. Oyunculuk yaparken kadın olmanın zorluğu, erkeklerle aynı şartlarda çalışmamak. Aynı zaman diliminde çalışıyorsunuz, aynı mesaiyi, emeği harcıyorsunuz ama Türkiye'de erkek oyuncular çok daha fazla para kazanıyor."

Tuba Ünsal'da erkek oyuncuları kızdıracak sözler

"ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMALIYIZ"

Sözlerine devam eden güzel oyuncu, "Cinsiyetlerin üzerinde büyük büyük kütleler, algılar var. Bunun tam tersini söylemeye çalışırken şunu anladım; Türkiye, bunların konuşmak için hala çok bebek adımlarında bir ülke. Ama bizim gibi insanların taşın altına elini koyması gerekiyor. Çünkü sanatçının toplumdaki duruşum toplumun istediğini vermek değil, topluma yol göstermek, ışık tutmak olması gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Tuba Ünsal'da erkek oyuncuları kızdıracak sözler

Haberler.com - Magazin

Tuba Ünsal Türkiye Asker Magazin Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (18)

IHTIYAR:

BU KIZIN KIYMETİNİ BİLİN BAK YILLARDIR KİLO NEYN ALMIYO

Cevap Yaz01Yayından Kaldır
Magazin zoom:

Nedeni arastiriyoruz

Cevap Yaz01Yayından Kaldır
Momo:

Bayan ego geçen Nişantaşı da gördüm sanırsın. Supers star fgr tipli

Cevap Yaz10Yayından Kaldır
Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title