Haberler

Müjde Ar: Pamuk gibi kalbi vardı

Güncelleme:

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Müjde Ar, Kartal Tibet'in vefatının ardından Magazinsortie.com Yayın Yönetmeni Olcay Ünal Sert'e konuştu. Ar; 'Pamuk gibi kalbi vardı'. İşte detaylar...

Müjde Ar ; "Kartal, sette yumuşak bir insandı, neşeli, keyifliydi. Pamuk gibi kalbi vardı. Birde eli çabuktu, sahne içinden kolay çıkardı yönetmen olarak. Arzu Film'de olması da önemli, orası okul gibiydi, benim içinde öyleydi onun içinde öyle. Ben Tarkan'ları, Karaoğlan'ları sinemada izledim, çocuktum o zamanlar 10 yaşımda. Karaoğlan Suat Yalaz'ın eseridir. Kartal Tibet çok çalışkan, iyi bir insandı. Yönetmen olarak varlığını günümüze kadar sürdürdü.

Konservatuar mezunu olduğu için uyumluydu da herkesle... Midas'ın Kulakları'nda rol aldı... Jön olarak dönemin bütün önemli starlarıyla oynadı. Yönetmen olarak ilk kez kamera arkasına geçtiği 'Tosun Paşa'da birlikte çalıştık. Çok özel bir kadro vardı orada da.

Tosun Paşa filmini Sait Halim Paşa Yalısı'nda çekmiştik. Kartal birgün bakkaldan birşey istedi. Bende uzun kıyafetlerleyim, 'ben gider alırım' dedim. Adile Naşit'te 'ben de geleyim' dedi. İkimiz üstümüzü başımızı unuttuk o kıyafetlerle gittik... Millet tabi hortlak görmüş gibi bize bakıyor... Gittik bakkala, onlar biliyor tabi film çekildiğini yalıda, aldık istediğini döndük... 'Siz bu halde mi gittiniz?' dedi, 'hangi halde gidecektik' dedik, böyle bir anımız var... 'Deli misiniz siz, Allah sizi bildiğiniz gibi yapsın' dedi.. 'Burada çalışıyoruz bu kıyafetlerle çıkmayın dışarı' dedi. Ben de 'sen gönderdin' dedim ve gülüştük...

Çok esprili bir insandır Kartal. Cool görüntüsünün ardında inanılmaz esprilidir." dedi.

KARTAL TİBET'İN YÖNETTİĞİ UNUTULMAZ SAHNE TEKRAR GÜNDEMDE!

Oyuncu, senarist ve yönetmen olarak Türk Sinemasında önemli bir yeri olan Kartal Tibet, Müjde Ar'ın başrol oynadığı İffet filmindeki tecavüz sahnesini de yönetmişti.

Müjde Ar ve Faruk Peker'in başrolünde oynadığı 1982 yapımı İffet filminde yer alan tecavüz sahnesinin yazımında Senarist Yavuz Turgul ile birlikte çalışmış, sahneyi de o yönetmiştir.

Filmde, İffet mahallenin şoförü Cemil'e deli gibi aşıktır. Cemil bunu bilerek İffet'le bir gönül ilişkisi yaşar. Bir gün mahallenin bütün kadınları pikniğe gider, İffet ve kız kardeşi de babalarından gizlice bu pikniğe dahil olurlar. Cemil bu piknikte İffet'i kandırarak tecavüz eder.

Sanatçının ölümü sonrası internet ve sosyal medyada yapılan paylaşımlar arasında yerini alan sahne, Türk sinemasında önemli bir sahne olarak görülüyor.

ABLA BİR DAHA ÖYLE BİR ŞEY BAŞINA GELİRSE BENİ ARA

'İffet'te Faruk Peker ile rol aldığınız o malum sahne hakkında neler söylemek istersiniz?' sorusuna Müjde Ar ; "Sahneyi ayırmak çok doğru değil, o sahne, bu sahne diyerekten. Sahne çekilir, stop dendiği anda eski hayata dönersin, gülersin, konuşursun. Bu sahnenin öbür sahnelerden bir farkı yok... Senaryoyu okuyarak çektik o filmi. Yavuz Turgul yazdı, Kartal yönetti, bizde oynadık görevimizi yaptık. Rol gibi değil, tamamen rol." dedi.

'İffet' filmiyle ilgili anısını gazeteci Olcay Ünal Sert'le paylaşan Müjde Ar ; "Birgün Anadolu'da hayranlarımdan birisi yanıma geldi. Abla bir daha öyle birşey başına gelirse beni ara ben kurtarırım seni diyerek telefonunu bana verdi." dedi.

MÜJDE AR'A İLGİNÇ TEKLİF!

1981 yılında Ömer Kavur'un yönettiği 'Ah Güzel İstanbul' adlı sinema filminde Kadir İnanır ile kamera karşısına geçen Müjde Ar, o filmde kötü yola düşmüş hayat kadınını canlandırdığı için bir hayranının kendisini nikahına alarak o durumdan kurtarmak istediğini açıkladı. Olcay Ünal Sert'e konuşan Müjde Ar, fanatik hayranının böyle bir şeyin çok sevap olduğunu belirterek izdivaç teklif ettiğini söyledi.

KARTAL TİBET'İN İLGİNÇ TİKİ!

Kartal Tibet'in yönettiği 'Şalvar Davası'nı Başar Sabuncu'nun kaleme aldığını belirten Müjde Ar bu filmle ilgili anısını da şöyle paylaştı:

"Şalvar Davası'nın çekimleri inanılmaz sıcak bir ortamda çekildi. İznik körfezinde çektik. Onun ilginç bir tiki vardı... Kamera demeden önce gözlüğünü alttan, üstten tutar, kendisini geriye çekerek bakardı.. Onunla eğlenmek için bizde o hareketi yapardık..."

Kaynak: Snob Magazin / Magazin

Kartal Tibet Ünal Sert Yönetmen Müjde Ar Haberler

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
Hizbullah'tan İsrail'e misilleme! 7 Ekim sonrası en büyük füze saldırılarından biri gerçekleşti

Hizbullah'tan İsrail'e misilleme! 7 Ekim sonrası en büyük füze saldırılarından biri gerçekleşti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title