Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sezen Aksu yorumuna Müjde Ar'dan tepki: Hepimizin vicdanını kanattı - Haberler
Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sezen Aksu yorumuna Müjde Ar'dan tepki: Hepimizin vicdanını kanattı

Haberler.com - Ecem Altan - Magazin
 - Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sezen Aksu için "Hazreti Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir" demesine Müjde Ar'dan yorum gecikmedi. Katıldığı programda konuşan Ar, "Bundan sonra sıra sanatçıların dilinin kopartılmasına mı geliyor" dedi.

Ünlü sanatçı Sezen Aksu, Şahane Bir Şey Yaşamak adlı şarkısında söylediği "Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e" cümlesi nedeniyle, ülke gündemine oturdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dün cuma namazını kıldığı camide, isim vermeden Aksu'yu eleştirdi.

ERDOĞAN: HAVVA VALİDEMİZE KİMSENİN DİLİ UZANAMAZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan tepki çeken şarkı sözüne yönelik, "Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hazreti Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir" dedi.

AR: HEPİMİZİN VİCDANINI KANATTI

Halk TV'de yayınlanan programa telefonla bağlanan Müjde Ar, "Annemin Adem ve Hava ile 11 şarkı sözü var, kitap haline getireceğim" yorumunu yaptı. Erdoğan'ın açıklamasına da değinen Ar, "Toplu iğne başı kadar tartışmayacak bir konuyu dil koparmaya kadar götürmek doğrusu hepimizin vicdanını kanattı. Bundan sonra sıra sanatçıların dilinin kopartılmasına mı geliyor" şeklinde konuştu.

Ecem Altan
Magazin Sorumlusu Haberler.com - Magazin

Sezen Aksu, Müjde Ar, Magazin, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (97)

Omer Cagatay:

Hepinizin allah belasini verecek cehennem ehilleri sizi Az bile dedi RTE

Ömer faruk Hacıoğlu:

Herkes haddini bilecek ağzından çıkan kelimelere dikkat edecek ne sezen aksu ne müjde Ar değer verilecek şahsiyetler değildir gidin İslam düşmanlarınızı dilinize dolayın onlara tek lafınız olmaz kimse İslama ve onun elçilerine dil uzatamaz neyin sanatçısı neyinize saygı duyacağız bırakın kendinizi el üstünde tutmayı topluma örnek değil ördeksiniz

Ayşe Tığlı:

bir insan allahına kitabına peygabberlerine hiç utanmadan dilini uzatırsa rabbim erdoğana bile bırakmaz dilkoparmayı rabbim kendi halleder böylelerini öyle birceza verirki ibreti alemde şahit olur geldiği yeri kökünü bilmeyen cahiller yakındır allahtan gelecek belanız allah sizin gibi düşünenlerin belasını versin

Tüm 97 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title