Macron'un partisinin Paris adayı, cinsel içerikli videosunun ortaya çıkmasının ardından yarıştan çekildi
Haberler » Dünya » Macron'un partisinin Paris adayı, cinsel içerikli videosunun ortaya çıkmasının ardından yarıştan çekildi - Haberler

Macron'un partisinin Paris adayı, cinsel içerikli videosunun ortaya çıkmasının ardından yarıştan çekildi

Fransa'da önümüzdeki ay yapılacak yerel seçimlerde Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un partisinin Paris Belediye Başkan Adayı olan Benjamin Griveaux, ortaya çıkan cinsel içerikli videosu nedeniyle yarıştan çekildi.

Macron'un partisinin Paris adayı, cinsel içerikli videosunun ortaya çıkmasının ardından yarıştan çekildi

'da gelecek ay yapılacak yerel seçimlerde iktidar partisi Cumhuriyet Yürüyüşün (LREM) Belediye Başkanı adayı Benjamin Griveaux, özel hayatı hakkında bazı görüntülerin internette yayılması üzerine adaylığını geri çekti.

"YAPILAN PAYLAŞIMLAR KABUL EDİLEMEZ"

Eski Hükumet Sözcüsü Griveaux, yaptığı açıklamada, bir yıldan fazladır kendisi ve ailesi hakkında hakaret içerikli mesajlar ve ölüm tehditleri aldığını belirtti. Dün bir internet sitesinde, özel hayatı hakkında paylaşımlar yapıldığını ifade eden Griveaux, bunların kabul edilemez olduğunu kaydetti.

Griveaux, Paris Belediye Başkanlığı adaylığını geri çekmeye karar verdiğini bildirerek, önceliğinin ailesini korumak olduğunu belirtti.

"KARARINA SAYGI DUYUYORUZ"

Fransa Başbakanı Edouard Philippe de yaptığı açıklamada, Griveaux'nun kararına saygı duyduğunu ve onunla dayanışma içerisinde olduğunu vurguladı.Fransız basınındaki haberlerde, internette Griveaux'nun cinsel içerikli fotoğrafları ve telefon mesajlarını paylaşan kişinin, bir kadına cinsel şiddet uygulamakla suçlanan Rus sanatçı Piotr Pavlenski'nin olduğu aktarıldı. LREM'in bugünlerde yeni başkan adayını açıklaması bekleniyor.

Fransa'da 15 ve 22 Mart'ta iki turlu yerel seçimler yapılacak. Griveaux, geçen yıl hükumet sözcülüğü görevinden ayrıldıktan sonra LREM tarafından Paris Belediye Başkanı adayı gösterilmişti.

Kaynak: AA

Haber Videosu

: Macron'un partisinin Paris adayı, cinsel içerikli videosunun ortaya çıkmasının ardından yarıştan çekildi

Manşet

Haberler