Lefkoşa: KKTC Başbakanı Soyer İstanbul'a Gidiyor

Lefkoşa: KKTC Başbakanı Soyer İstanbul'a Gidiyor

KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) Müzakere Süreciyle İlgili Ulusal Bir Televizyonda Yayımlanacak Programa Katılmak Üzere İstanbul'a Gidiyor.

Lefkoşa: KKTC Başbakanı Soyer İstanbul'a Gidiyor
12.12.2006 21:20 | Son Güncelleme: 12.12.2006 21:20

KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) müzakere süreciyle ilgili ulusal bir televizyonda yayımlanacak programa katılmak üzere İstanbul'a gidiyor.

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre Başbakan Soyer, yarın akşam saat 19.00'da Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) uçağıyla İstanbul'a hareket edecek. Gazeteci Nazlı Ilıcak'ın Kanal 7 Televizyonu'nda saat 23.45'ten itibaren yayımlanacak Sözün Özü programına konuk olacak Soyer, AB müzakerelerindeki son gelişmeleri Prof. Dr. Mehmet Altan, Prof. Dr. Eser Karakaş, Prof. Dr. Emre Gönensay ve Cem Duna ile birlikte değerlendirecek. Başbakan Soyer, 14 Aralık Perşembe sabahı saat 09.30'da İstanbul'dan havalanacak KTHY uçağıyla yurda dönecek.

Başbakan Soyer'e İstanbul ziyaretinde, Başbakanlık Özel Kalem Müdürü Erkut Şahali ile Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Arca'nın eşlik edeceği öğrenildi.

Kaynak: İHA

title