Kuş Dili Haberleri

Kuş Dili haber, Kuş Dili son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuş Dili - 05.06.2021
BUÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemikli: "Yunus Emre bütün yolların buluştuğu meydandı"
Kemikli, Yunus Emre'nin bir geleneğin öncüsü olduğunu ifade ederek şöyle devam etti: "Ahmet Yesevi Türkçeyi hakikat dili haline getirmiş, Yunus Emre de bu hakikat dilini yeniden Anadolu Türkçesi ile söylemiştir. Ahmet Yesevi'nin şiirlerini incelediğimizde şiirlerinde sezgiye dayalı bilgiler vardır. Yunus Emre'nin şiirlerini incelediğimizde onun daha çok aşk, sevgi, yaratılış konusunu, insanın varoluşunu, ahlaki konuları ele alır. Yunus Emre'nin sahip olduğu tasavvufi bilgileri dile getirmesi için de özel bir dile ihtiyacı vardı. Yunus bu dili kendisi aşık dili ve kuş dili olarak nitelendirir.
Kuş Dili - 04.06.2021
İyilik ve merhametin "en"lerine Vakıf İnsan Ödülü verilecek
Vakıflar Genel Müdürlüğünce bu yıl şefkat ve merhamet temasıyla kutlanan ve sloganı "Merhametin Kuş Dili" olarak belirlenen, özellikle hayvanlara merhamet vurgusunun yapıldığı haftada iyilik projeleriyle öne çıkan 4 hayırsevere "Vakıf İnsan Ödülü" takdim edilecek.
Kuş Dili - 16.02.2021
Erdoğan: "Dilimizi kısırlaştıran, nesiller arasındaki iletişimi yok eden, Türkçe'den ziyade nevzuhur bir kuş dilini andıran bu çürümeye 'dur demek'...
Erdoğan: "Dilimizi kısırlaştıran, nesiller arasındaki iletişimi yok eden, Türkçe'den ziyade nevzuhur bir kuş dilini andıran bu çürümeye 'dur demek' mecburiyetindeyiz.
Kuş Dili - 15.07.2020
Giresun'da 15 Temmuz darbe girişimi "ıslık dili" ile protesto edildi
Giresun'da, Islık Dili Tanıtma Kültür ve Turizm Derneği, 15 Temmuz hain darbe girişimini halk arasında "kuş dili" olarak bilinen ıslık diliyle kınadı.
Kuş Dili - 04.06.2020
Ahmet Haşim mezarı başında anıldı
"Haşim gerçek benliğini son 10 yılda sadece eserlerine yansıtmıştır" Mustafa Yürekli, Ahmet Haşim'in çeyrek asırlık sanat hayatının son on yılının cumhuriyet döneminde, Cumhuriyet Halk Partisi'nin baskıcı tek parti yönetiminde geçtiğinin altını çizerek şu bilgileri verdi: "Şair, kıran bir siyasal ortamda, kuş diliyle, sembolik dille şiir yazmak zorunda kalmıştır.
Kuş Dili - 20.02.2020
Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Açılış Töreni'nde konuştu: (2)
Bu ayet-i kerimenin ışığında gençlerimiz, Yunus'un ifadesiyle 'İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir' diyerek kendi özlerini özellikle tanısın. Az önce Şevket Mirziyoyev kardeşim aslını okudu, ben de bizim dilimize şöyle çevirerek okuyayım 'Benim dilim kuş dilidir, benim ilim dost ilidir, ben bülbülüm dost gülümdür, bilin gülüm solmaz benim'.
Kuş Dili - 08.10.2019
'Kuş dili' ile istiklal marşı okuyorlar
GİRESUN'un Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy yöresine özgü, 500 yıllık tarihi geçmişe sahip, 'kuş dili' olarak da bilinen ıslıkla haberleşme yönteminin gelecek kuşaklara aktarılması için açılan kurslar, yoğun ilgi görüyor.
Kuş Dili - 25.08.2019
22. Islık Dili Kültür ve Sanat Festivali
Giresun'un Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy köyünde "22. Islık Dili Kültür ve Sanat Festivali" yapıldı. "Kuş dili" olarak da bilinen ve UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne alınan ıslık dilinin korunması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için düzenlenen etkinlik, köyün festival alanında gerçekleştirildi.
Kuş Dili - 20.07.2019
Festivale hazırlanan "kuş dili" tanıtıldı
Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy sakinleri, ağustos ayında yapılacak "Islık Dili Kültür ve Sanat Festivali" öncesinde etkinlik gerçekleştirdi.
Kuş Dili - 12.07.2019
UNESCO listesindeki "ıslık dili" yok olmaktan kurtarıldı
"Kuş dili" olarak da bilinen ve UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne alınan ıslık dilinin korunması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için sürdürülen çalışmalar ile ölü diller arasına girmesinin önüne geçildi.
Kuş Dili - 01.07.2019
"Kuş dili" üniversitede seçmeli ders olacak
Giresun'un Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy'de yöre halkı tarafından asırlardır haberleşmek için kullanılan "ıslık dili", Giresun Üniversitesi Turizm Fakültesinde seçmeli ders olarak okutulacak.
Kuş Dili - 01.07.2019
GÜNDEM / 1 TEMMUZ 2019
(Kahire/22.00/22.00/19.00/19.00) ÖZEL HABER 1- Hücumbotlara yerli uydu haberleşme yeteneği ASELSAN'ın geliştirdiği Türkiye'nin ilk yerli ve milli 1 metre 3 eksen Stabilize X-Bant Uydu Haberleşme Anten Sistemi, TCG Meltem üzerine entegre edilerek Akdeniz ve Ege sularındaki testlerden başarıyla geçti Denizkurdu 2019 Tatbikatı'nda ilk kez Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından aktif kullanılan sistem, tam not aldı Kılıç sınıfı hücumbotlara, uydu kapsama alanındaki her türlü deniz şartında IP tabanlı, kesintisiz ve güvenli haberleşme yeteneği kazandırıldı (Göksel Yıldırım/Ankara) 2- İhracatın 3'te 2'si "gemi"lerle yapıldı Türkiye'nin ihracatı 5 ayda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5 artışla 72,6 milyar dolara yükselirken, söz konusu ihracatın 3'te 2'si deniz yoluyla gerçekleştirildi Deniz araçlarıyla yapılan ihracat 5 ayda 45,8 milyar dolar, ithalat ise 46,5 milyar dolar oldu (Ayşenur Sağlam/Ankara) 3- "Kuş dili" üniversitede seçmeli ders olacak Giresun'un Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy'de haberleşme amacıyla asırlardır kullanılan, halk arasında "kuş dili" olarak da bilinen ve UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne alınan "ıslık dili", bu yıl öğrenci alacak Giresun Üniversitesi Turizm Fakültesinde seçmeli ders olarak okutulacak Dekan Prof.
Kuş Dili - 27.06.2019
Islık dilinin anavatanı Kuşköy turizme kazandırılıyor
Doğu Karadeniz'de halk arasında "kuş dili" olarak ifade edilen "ıslık dili"nin anavatanı Giresun'un Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy köyü, yaklaşık 3 milyon liralık projeyle turizmden daha fazla pay alacak.
Kuş Dili - 29.11.2018
Türkiye'nin Süper Gücü Varsa Kültür Süper Gücüdür"
Türk Destanı "Dede Korkut"un, UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültür Mirası Temsili Listesi'ne kabul edildiğini belirten Dursun, daha önce de halk arasında kuş dili olarak belirtilen ıslık dilinin tescil edildiğini hatırlattı.
Kuş Dili - 19.10.2018
Geleneksel Tıpta Suistimalleri Önleyecek Standartlar Yolda
Aksu Vital'in 150 çalışanıyla, 10 bin metrekare kapalı alanda 400'e yakın ürün ürettiğini anlatan Aksu, Düzce Üniversitesi ve diğer üniversitelerin katkılarıyla ilerlediklerini anlattı. Gıda takviyeleri üretiminde ürünlerin standardizasyonunda zorluk yaşadıklarını anlatan Aksu, kullanılan bitkilerin miktar ve standartlarının ölçülememesi ve beyan edilememesi sorunuyla karşı karşıya bulunduklarını ifade etti. Konuyla ilgili Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş ile bir görüşmeleri esnasında iş birliği fikrinin doğduğunu anlatan Aksu, "Oluşacak standartlar haksız rekabeti ortadan kaldıracağı gibi aynı zamanda tüketicinin neyi ne kadar kullandığını, ne kadar kullanması gerektiğini bilmesine yardımcı olacak. Dolayısıyla katkılarımızı önemsiyoruz." ifadelerini kullandı. "Hocalarımızdan destek istiyoruz" Bugün yapılan çalıştayla önemli çıktılar alınmasını umduklarını aktaran Aksu, şarlatanların geleneksel ve tamamlayıcı tıbbı suistimal etmesinin önüne geçilmesi gerektiğini kaydetti. Şarlatanların kutsal değerleri de işe katarak ürün tanıtımı yaptığını dile getiren Aksu, profesyonel çalışan firmaların kendisini yeterince ifade edemediğini, kuş diliyle konuşur gibi ilerlediğini kaydetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kuş Dili Haberleri | Kuş Dili Haber - Haberler - Kuş Dili haberleri, son dakika kuş dili haber ve gelişmeleri burada. Emine Erdoğan'dan Osmangazi Belediye Başkanı Dündar'a 'Vakıf İnsan' Ödülü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.6.2021 12:11:18. #1.16#

title