Kuş Dili Haberleri

Kuş Dili haber, Kuş Dili son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuş Dili - 16.02.2021
Erdoğan: "Dilimizi kısırlaştıran, nesiller arasındaki iletişimi yok eden, Türkçe'den ziyade nevzuhur bir kuş dilini andıran bu çürümeye 'dur demek'...
Erdoğan: "Dilimizi kısırlaştıran, nesiller arasındaki iletişimi yok eden, Türkçe'den ziyade nevzuhur bir kuş dilini andıran bu çürümeye 'dur demek' mecburiyetindeyiz.
Kuş Dili - 15.07.2020
Giresun'da 15 Temmuz darbe girişimi "ıslık dili" ile protesto edildi
Giresun'da, Islık Dili Tanıtma Kültür ve Turizm Derneği, 15 Temmuz hain darbe girişimini halk arasında "kuş dili" olarak bilinen ıslık diliyle kınadı.
Kuş Dili - 04.06.2020
Ahmet Haşim mezarı başında anıldı
"Haşim gerçek benliğini son 10 yılda sadece eserlerine yansıtmıştır" Mustafa Yürekli, Ahmet Haşim'in çeyrek asırlık sanat hayatının son on yılının cumhuriyet döneminde, Cumhuriyet Halk Partisi'nin baskıcı tek parti yönetiminde geçtiğinin altını çizerek şu bilgileri verdi: "Şair, kıran bir siyasal ortamda, kuş diliyle, sembolik dille şiir yazmak zorunda kalmıştır.
Kuş Dili - 20.02.2020
Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Açılış Töreni'nde konuştu: (2)
Bu ayet-i kerimenin ışığında gençlerimiz, Yunus'un ifadesiyle 'İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir' diyerek kendi özlerini özellikle tanısın. Az önce Şevket Mirziyoyev kardeşim aslını okudu, ben de bizim dilimize şöyle çevirerek okuyayım 'Benim dilim kuş dilidir, benim ilim dost ilidir, ben bülbülüm dost gülümdür, bilin gülüm solmaz benim'.
Kuş Dili - 08.10.2019
'Kuş dili' ile istiklal marşı okuyorlar
GİRESUN'un Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy yöresine özgü, 500 yıllık tarihi geçmişe sahip, 'kuş dili' olarak da bilinen ıslıkla haberleşme yönteminin gelecek kuşaklara aktarılması için açılan kurslar, yoğun ilgi görüyor.
Kuş Dili - 25.08.2019
22. Islık Dili Kültür ve Sanat Festivali
Giresun'un Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy köyünde "22. Islık Dili Kültür ve Sanat Festivali" yapıldı. "Kuş dili" olarak da bilinen ve UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne alınan ıslık dilinin korunması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için düzenlenen etkinlik, köyün festival alanında gerçekleştirildi.
Kuş Dili - 20.07.2019
Festivale hazırlanan "kuş dili" tanıtıldı
Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy sakinleri, ağustos ayında yapılacak "Islık Dili Kültür ve Sanat Festivali" öncesinde etkinlik gerçekleştirdi.
Kuş Dili - 12.07.2019
UNESCO listesindeki "ıslık dili" yok olmaktan kurtarıldı
"Kuş dili" olarak da bilinen ve UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne alınan ıslık dilinin korunması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için sürdürülen çalışmalar ile ölü diller arasına girmesinin önüne geçildi.
Kuş Dili - 01.07.2019
"Kuş dili" üniversitede seçmeli ders olacak
Giresun'un Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy'de yöre halkı tarafından asırlardır haberleşmek için kullanılan "ıslık dili", Giresun Üniversitesi Turizm Fakültesinde seçmeli ders olarak okutulacak.
Kuş Dili - 01.07.2019
GÜNDEM / 1 TEMMUZ 2019
(Kahire/22.00/22.00/19.00/19.00) ÖZEL HABER 1- Hücumbotlara yerli uydu haberleşme yeteneği ASELSAN'ın geliştirdiği Türkiye'nin ilk yerli ve milli 1 metre 3 eksen Stabilize X-Bant Uydu Haberleşme Anten Sistemi, TCG Meltem üzerine entegre edilerek Akdeniz ve Ege sularındaki testlerden başarıyla geçti Denizkurdu 2019 Tatbikatı'nda ilk kez Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından aktif kullanılan sistem, tam not aldı Kılıç sınıfı hücumbotlara, uydu kapsama alanındaki her türlü deniz şartında IP tabanlı, kesintisiz ve güvenli haberleşme yeteneği kazandırıldı (Göksel Yıldırım/Ankara) 2- İhracatın 3'te 2'si "gemi"lerle yapıldı Türkiye'nin ihracatı 5 ayda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5 artışla 72,6 milyar dolara yükselirken, söz konusu ihracatın 3'te 2'si deniz yoluyla gerçekleştirildi Deniz araçlarıyla yapılan ihracat 5 ayda 45,8 milyar dolar, ithalat ise 46,5 milyar dolar oldu (Ayşenur Sağlam/Ankara) 3- "Kuş dili" üniversitede seçmeli ders olacak Giresun'un Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy'de haberleşme amacıyla asırlardır kullanılan, halk arasında "kuş dili" olarak da bilinen ve UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne alınan "ıslık dili", bu yıl öğrenci alacak Giresun Üniversitesi Turizm Fakültesinde seçmeli ders olarak okutulacak Dekan Prof.
Kuş Dili - 27.06.2019
Islık dilinin anavatanı Kuşköy turizme kazandırılıyor
Doğu Karadeniz'de halk arasında "kuş dili" olarak ifade edilen "ıslık dili"nin anavatanı Giresun'un Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy köyü, yaklaşık 3 milyon liralık projeyle turizmden daha fazla pay alacak.
Kuş Dili - 29.11.2018
Türkiye'nin Süper Gücü Varsa Kültür Süper Gücüdür"
Türk Destanı "Dede Korkut"un, UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültür Mirası Temsili Listesi'ne kabul edildiğini belirten Dursun, daha önce de halk arasında kuş dili olarak belirtilen ıslık dilinin tescil edildiğini hatırlattı.
Kuş Dili - 19.10.2018
Geleneksel Tıpta Suistimalleri Önleyecek Standartlar Yolda
Aksu Vital'in 150 çalışanıyla, 10 bin metrekare kapalı alanda 400'e yakın ürün ürettiğini anlatan Aksu, Düzce Üniversitesi ve diğer üniversitelerin katkılarıyla ilerlediklerini anlattı. Gıda takviyeleri üretiminde ürünlerin standardizasyonunda zorluk yaşadıklarını anlatan Aksu, kullanılan bitkilerin miktar ve standartlarının ölçülememesi ve beyan edilememesi sorunuyla karşı karşıya bulunduklarını ifade etti. Konuyla ilgili Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş ile bir görüşmeleri esnasında iş birliği fikrinin doğduğunu anlatan Aksu, "Oluşacak standartlar haksız rekabeti ortadan kaldıracağı gibi aynı zamanda tüketicinin neyi ne kadar kullandığını, ne kadar kullanması gerektiğini bilmesine yardımcı olacak. Dolayısıyla katkılarımızı önemsiyoruz." ifadelerini kullandı. "Hocalarımızdan destek istiyoruz" Bugün yapılan çalıştayla önemli çıktılar alınmasını umduklarını aktaran Aksu, şarlatanların geleneksel ve tamamlayıcı tıbbı suistimal etmesinin önüne geçilmesi gerektiğini kaydetti. Şarlatanların kutsal değerleri de işe katarak ürün tanıtımı yaptığını dile getiren Aksu, profesyonel çalışan firmaların kendisini yeterince ifade edemediğini, kuş diliyle konuşur gibi ilerlediğini kaydetti.
Kuş Dili - 13.10.2018
Kuş Dili İçin Hazırlanan Projeye Avrupa'dan Ödül
Doğu Karadeniz'de halk arasında "kuş dili" olarak ifade edilen "ıslık dili"nin çıkış noktası Kuşköy için hazırlanan "Giresun-Çanakçı-Kuşköy Köyüne Özgü Islık Dilinin Tanıtılması, Yaşatılması ve Bölge Turizmine Kazandırılması" projesi, Avrupa'da birinci oldu.
Kuş Dili - 13.09.2018
Unesco Islık Dili Kayıt Beratı, Vali Sarıfakıoğulları'na Teslim Edildi
Doğu Karadeniz'de halk arasında "kuş dili" olarak ifade edilen ve UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne kaydettirilen Islık Dilinin Kayıt Beratı, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları'na teslim edildi.
Kuş Dili - 02.08.2018
Festivale "Islık Dili" ile Davet
Kuş dilinin anavatanı Kuşköy'deki vatandaşlar, il merkezine gelerek kemençe ve kuş dili eşliğinde Gazi Caddesi'nden Atatürk Meydanı'na yürüdü.
Kuş Dili - 19.07.2018
Kuş Dili Vatandaşlara Tanıtıldı
Giresun'da, UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'nde yer alan ve halk arasında "kuş dili" olarak tanımlanan ıslık dilinin tanıtılması için etkinlik düzenlendi.
Kuş Dili - 10.07.2018
15 Temmuz Darbe Girişimine "Kuş Dili" ile Protesto
Doğu Karadeniz'de halk arasında "kuş dili" olarak ifade edilen "ıslık dili"nin tanıtımı için Giresun'un Görele ilçesinde "Islık Dili Günleri" düzenlendi.
Kuş Dili - 01.07.2018
Kuş Dili"Nin Anavatanı Kuşköy'de Turizm Atağı
Doğu Karadeniz'de halk arasında "kuş dili" olarak ifade edilen "ıslık dili"nin çıkış noktası olan Giresun'un Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy'ün turizmden daha fazla pay alabilmesi için yaklaşık 3 milyon liralık proje uygulanacak.
Kuş Dili - 20.06.2018
Kuşdili"Ne Arap Fenomenlerin İlgisi Artıyor
Doğu Karadeniz'de halk arasında "kuş dili" olarak ifade edilen ve UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne alınan ıslık dili, Kuveytli sosyal medya fenomenlerinin ilgisini çekti.
Kuş Dili - 26.04.2018
Türk Aile İngiliz Maceracının Gönlünü Fethetti
"Hoşgeldin kuzum" diye karşıladı Anne 48 yaşındaki Hatice Efe ise Jack'i "Hoş geldin kuzum" sözleriyle kapıda karşıladı. İlk kez bir turisti evinde ağırladığını dile getiren Efe, şunları kaydetti: "Oğlum, arkadaşının geleceğini söyledi. Yabancı misafir olduğunu biliyordum ama İngiltere'den bisikletle geldiğini öğrendiğimde şaşırdım. Hindistan'a gidecekmiş. Yolda karnı acıkmasın diye yolluk erzak koydum. Severse kayısı kurusu, turşu da koyacağım. Oğlum Yunus, başka şehirde gurbette okudu. Jack de gurbette diye içim ısındı. Kendi çocuğum gibi çamaşırını, bulaşıklarını yıkadım. Çoğumuz nasılsa ben de öyle davrandım. Memleketinden buraya 6 bin kilometre yol gelmiş. Doğum gününü kutladık. Et yemiyor, tandır ekmeğini sevdi. Çarşı ekmeğini bıraktı. Hemen sofra hazırladım." Baba Davut Efe de İngilizce bilmediği halde misafiriyle iletişim kurmakta zorlanmadığını aktararak, "Kuş diliyle konuşuyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kuş Dili Haberleri | Kuş Dili Haber - Haberler - Kuş Dili haberleri, son dakika kuş dili haber ve gelişmeleri burada. Süreyya Davulcuoğlu kimdir? Süreyya Davulcuoğlu yaşıyor mu? Süreyya Davulcuoğlu kaç yaşında?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.5.2021 13:06:02. #1.14#

title