"Kuryeyi zorla alıkoyma" davası sonuçlandı! İş insanı İpek Hattat ceza almadı

"Kuryeyi zorla alıkoyma" davası sonuçlandı! İş insanı İpek Hattat ceza almadı

Anadolu Ajansı / Başak Akbulut Yazar - Haberler | Güncel

İstanbul'da iş insanı İpek Hattat ile erkek arkadaşı ve şoförünün, tabletlerini tamirden getiren kuryeyi alıkoydukları ve işkence ettikleri gerekçesiyle yargılandıkları davada karar verildi. Hattat'a 1 yıl 9 ya hapis cezası veren mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Hattat ve diğer 2 sanık da üzerlerine atılı suçlardan beraat etti.

İstanbul'da iş insanı İpek Hattat, erkek arkadaşı ve şoförlerinin, tabletlerini tamirden getiren kuryeyi evde alıkoydukları iddiasının ardından kuryenin şikayetiyle dava açıldı. Davanın karar duruşması bugün gerçekleştirildi. İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya müdahil Renas Demirbaş ve avukatı ile tutuksuz sanıklar İpek Hattat, Hüseyin Sami Yüzer ve Veysel Güven'in avukatları katıldı.

BERAATLARINI TALEP ETTİLER

Önceki celse açıklanan esas hakkındaki mütalaaya karşı diyecekleri sorulan müdahil Renas Demirbaş'ın avukatı, "yağma" suçu yönünden mütalaaya katılmadıklarını belirterek, sanıkların cezalandırılmasını talep etti. Sanık avukatları da müvekkillerinin beraatini istedi.

HÜKMÜN AÇIKLANMASI GERİ BIRAKILDI

Dosyayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık İpek Hattat'ı "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçundan 1 yıl 8 ay, "mala zarar verme" suçundan 1 ay 20 gün, "hakaret" suçundan ise bin 500 lira adli para cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti, verilen hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasını kararlaştırdı. Mahkeme ayrıca Hattat'ın "yağma", diğer 2 sanığın ise tüm suçlardan beraatine hükmetti.

'Kuryeyi zorla alıkoyma' davası sonuçlandı! İş insanı İpek Hattat ceza almadı

Kaynak: Anadolu Ajansı / Başak Akbulut Yazar

Haber Yorumları (3)
JUZEN SARİ: aaa adaletmi o giden dur kaçmaa
HAKAN YILDIRIM: Söyleyecek birşey bulamıyorum.
ARA SIRA BAZIBAZI: bu ülkede adalet madalet yok adalet olmayan yer vatan olamaz.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title