Haberler

Rusya'dan Charter Seferinin Gerçekleşmesi

Abone Ol

Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, Rusya ile Türkiye arasındaki sorunların aşılmasının ardından gerçekleştirilen ilk charter seferine ilişkin, "Güvenlikle ilgili bütün endişelerini giderdik ve nihayet geldiler.

Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, Rusya ile Türkiye arasındaki sorunların aşılmasının ardından gerçekleştirilen ilk charter seferine ilişkin, "Güvenlikle ilgili bütün endişelerini giderdik ve nihayet geldiler." dedi.

Cevheroğlu, Rusya ile Türkiye arasında imzalanan anlaşmanın ardından 309 Rus turistin geldiği charter seferiyle ilgili gazetecilere açıklamada bulundu.

Yaklaşık 9 aydan sonra ilk Rus charter uçağının kente geldiğine işaret eden Cevheroğlu, Türkiye Cumhuriyeti adına Rus turistleri karşıladıklarını söyledi.

Cevheroğlu, "Biz kendilerini özlemiştik, onlar da Türkiye'yi özlemiş. Kendilerini çiçeklerle karşıladık. Zannediyorum Ruslar, Antalya ve Türkiye özlemini, Antalya da Rus turist önlemini bu şekilde giderecek." dedi.

Rusya'nın charter uçuşlarının yeniden başlamasına yönelik talep ettiği güvenlik tedbirlerine ilişkin de Cevheroğlu, şöyle konuştu:

"Kendi ülkelerinden gelen güvenlik ekibi ile Türk güvenlik ekipleri, birlikte, gerek Antalya'yı gerek Antalya Havalimanı'nı inceledi. Antalya'yı son derece güvenli buldular. Her konuda iş birliği yaptık gizlisi saklısı kalmadan. Güvenlikle ilgili bütün endişelerini giderdik ve nihayet geldiler."

Rus turist Anna Bizrukova da Türkiye'ye geldiği için mutlu olduğunu belirterek, "İki ülke arasındaki sorunun çözülmesinden çok mutluyum. Tatil için yasağın kalkmasını bekledik. İsteklerimiz kabul oldu ve Türkiye'ye geldik." dedi.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Serdar Cevheroğlu Antalya Rusya Kültür Sanat Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title