Kurban' Adıyaman'da Sahnelendi - Haberler
Haberi Paylaş

Kurban' Adıyaman'da Sahnelendi

İhlas Haber Ajansı - Kültür Sanat
Kurban' Adıyaman'da Sahnelendi

Adıyaman Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında İzmir Devlet Tiyatrosu’nun ‘Kurban’ isimli oyununu Adıyamanlılarla buluşturdu.

Adıyaman Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında İzmir Devlet Tiyatrosu'nun 'Kurban' isimli oyununu Adıyamanlılarla buluşturdu.

Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, kültür ve sanat etkinliklerine tüm hızıyla devem ediyor. Etkinlik takvimi kapsamında, hafta başında Yazar Sinan Yağmur'un eseri olan 'Aşkın Gözyaşları-Tebrizli Şems' oyununu Adıyamanlılarla buluşturan, daha sonra Adıyamanlı miniklere yönelik İzmir Devlet Tiyatrolarının sahnelediği 'Eşek Kulaklı Kral Midas' adlı çocuk oyununu miniklerin beğenisine sunan Adıyaman Belediyesi, son olarak yine İzmir Devlet Tiyatrolarına ait olan 'Kurban' isimli tiyatro oyunu ile kültürel etkinliklerine devam etti.

Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu'nda sahnelenen ve Adıyamanlıların yoğun ilgi gösterdiği oyunda, kadın gözünden töre ve gelenekler anlatıldı. Güngör Dilmen'in yazdığı ve Tayfun Erarslan'ın yönettiği oyunda, Anadolu'da sıklıkla yaşanan kuma geleneğinin olumsuzluklarını sahneye uyarlayan oyuncuların performansı izleyenlerden yoğun alkış aldı. - ADIYAMAN

İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat

Sinan Yağmur, İzmir, Kültür Sanat, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title