Haberler

Kopenhag'da köpeklerin eşlik ettiği klasik müzik konseri

Güncelleme:

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da düzenlenen klasik müzik festivalinde, köpeklerin eşlik ettiği bir konser gerçekleştirildi. Köpekler, Mozart'ın babası Leopold tarafından bestelenen Avcılık Senfonisi'nin üçüncü bölümünde müzik eşliğinde havladı. Orkestra şefi Adam Fischer, köpeklerin bu eserde önemli bir solo role sahip olduğunu belirtti.

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki klasik müzik festivalinde, Mozart'ın babası Leopold tarafından bestelenen Avcılık Senfonisi icra eden orkestraya 3 köpek katıldı. Köpekler, senfoninin üçüncü bölümünün başında müzik eşliğinde havladı.

Orkestra Şefi Adam Fischer yönetimindeki orkestranın Wolfgang Amadeus Mozart'ın babası Leopold Mozart'ın eserlerini çok nadiren icra ettikleri ve köpeklerin, Avcılık Senfonisi adlı eserde büyük rolü olduğu belirtildi. 3 Eylül'de verilen konser öncesi yapılan açıklamada "Bugün sahnede köpeklerimiz olacak. Bu öğleden sonra Leopold Mozart'ın nadiren icra edilen, köpeklerin öne çıkan ve önemli bir solo role sahip olduğu Av Senfonisi adlı eserini çaldığımızda tam bir şenlik olacak" denildi. Köpekler, senfoninin üçüncü bölümünün başında müzik eşliğinde havladı.

Şef Adam Fischer'ın bu eseri uzun zamandır köpeklerle birlikte icra etmek istediği vurgulanarak "Sıkıcı müziğin ortadan kaldırılması gerektiğine inanıyoruz ve umarım festivalimizle seyirciye tamamen yeni şekillerde ilham verebiliriz. Müziğin ne kadar dramatik, canlı, duygusal ve muhteşem olduğunu göstermek istiyoruz" ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Kültür Sanat

Danimarka Kopenhag Mozart Kültür Sanat Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title