Haberi Paylaş

Kars haberleri... Kars'ta mahkumların el emeği göz nuru eserleri sergilendi

Kültür Sanat Haberleri

Kars habere göre - Kars'ta mahkumların el emeği göz nuru eserleri sergilendi Kars'ta mahkumların el emeği gö nuru dökerek yaptıkları 'ebru'lar adliyede sergilendi.

- Kars'ta mahkumların el emeği göz nuru eserleri sergilendi

KARS - Kars'ta mahkumların el emeği gö nuru dökerek yaptıkları 'ebru'lar adliyede sergilendi.

Kars Adliye Sarayı'nde Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nce 'Ebru Sanatı Sergisi'nin açılışı yapıldı.

Başsavcı Abdullah Amanvermez'in açtığı sergide hükümlülerin yaptığı 'ebru'lar katılımcıların beğenisine sunuldu.

Yoğun ilgi gören serginde konuşan Başsavcı Abdullah Amanvermez, "Malumunuz olduğu üzere denetimli serbestlik bizim infaaz hukukunun içinde yer alan bir infaz rejimi, toplum temelli bir infaz rejimi, bu infaz rejminin uygulayıcısı da Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz personeliyle beraber ve paydaşlarıyla beraber, müdürlüğümüzün bir kısım faaliyetleri var. Bunlar haklarında adli merciler tarafından hüküm kurulmuş, denetim serbestliğe hüküm olunmuş hükümlülerin bunların içerisinde çocuklar var. Gençler var, yetişkinler var. Bunların tekrar topluma kazandırılması, suç işlemelerinin önlenmesi, buna bağlı olarak bireylerin kendilerinin ve toplumun güvenliğinin yeniden sağlanması ve buna katkıda bulunması, bir kısım eğitimler, seminerlerle yeri geldiğinde bunlara meslek kazandırma faaliyetleri var" dedi.

Amanvermez, "Bugün burada beğeniye sunduğumuz ebru çalışması sergisi de boş zaman faaliyetleri kapsamında yapılan bir çalışmadır. Her birisi hükümlülerimizin el emeği göz nuru olan çalışmalar, bu tür faaliyetlerimiz devam edecek" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Başsavcı Abdullah Amanvermez ve beraberindekiler açılışı yapılan sergiyi gezdi. Adliye personeli ayrıca eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla maddi durumları iyi olmayan öğrenciler için de kırtasiye malzemeleri dağıtımı yaptı.

Serginin açılışına Başsavcı Abdullah Amanvermez, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Kotan, İdare Mahkemesi Başkanı Kerim Yonisoğlu, 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Engin Şahin, Denetimli Serbestlik Müdürü Hakan Hoşgören, STK'lar, daire amirleri ile hakim ve savcılar katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Işık Çapanoğlu - Kültür Sanat

Başsavcı Kars Kültür Sanat Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title