Haberler

Kahramanmaraş'ta EXPO 2023 Kitap Fuarı Açıldı

Güncelleme:

Kahramanmaraş'ın Onikişubat Belediyesi tarafından düzenlenen EXPO 2023 Kitap Fuarı, 45 yayınevi, 11 şair ve yazar ile kitapseverleri bir araya getirdi. Fuar, Kahramanmaraş'ın depremler sonrası geliştirdiği önerileri ve gençlik sayesinde savunma sanayisini gündeme getirmesini de vurguladı.

Kahramanmaraş'ın Onikişubat Belediyesince ilk kez düzenlenen EXPO 2023 Kitap Fuarı, törenle kapılarını açtı.

EXPO 2023 alanındaki fuar, 45 yayınevi, 11 şair ve yazar ile kitapseverler ve sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Vahit Kirişci, fuarın açılışında, Kahramanmaraş'ın 6 Şubat depremlerinin ardından çözüme dair makul öneriler geliştiren bir il olduğunu söyledi.

Kirişci, "Gençlik sayesinde bu ülke özellikle tarım ve gıdadan sonra stratejik önemi artık dünyaca herkes tarafından bilinen savunma sanayisini gündeme getirdi. Okuyan, okuduğunu anlayan, anladıklarıyla amel edip bunları icraata dönüştüren bu gençlik TEKNOFEST kuşağı artık." diye konuştu.

Depremlerin ardından TUSAŞ'ın girişimleriyle havacılık yapısallarının üretimine yönelik Türkoğlu ilçesindeki uçak fabrikası ve Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ) bünyesinde oluşturulacak Airbus-TUSAŞ Havacılık Meslek Yüksekokulunda gelinen noktayı değerlendiren Kirişci, yatırımların bununla da sınırlı kalmadığını, ANKA insansız hava aracının da üretiminin kentte yapılması adına başlatılan çalışmanın sürdüğünü dile getirdi.

Konuşmanın ardından fuarın açılışı gerçekleştirildi.

Programa, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ömer Oruç Bilal Debgici, Tuba Köksal, Mehmet Şahin, DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, MHP İl Başkanı Vahit Demiröz ve ilgililer katıldı.

Fuar, 12 Kasım'a kadar sürecek.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Kahramanmaraş Gençlik Eğitim Kültür Sanat Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bakmadan Geçme

18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title