İBB Şehir Tiyatroları’nın Yeni Oyunu Aşk Halleri - Haberler
Haberi Paylaş

İBB Şehir Tiyatroları’nın Yeni Oyunu Aşk Halleri

Bültenler - Kültür Sanat
 - Güncelleme:
İBB Şehir Tiyatroları’nın Yeni Oyunu Aşk Halleri

İBB Şehir Tiyatroları'nın Yeni Oyunu Aşk Halleri, Yeni Yılın İlk Ayında Seyircileri Selamlayacak.

İbb şehir tiyatroları'nın yeni oyunu aşk halleri, yeni yılın ilk ayında seyircileri selamlayacak.

Nezihe Meriç'in çeşitli öykülerinden Hülya Karakaş'ın uyarlayıp yönettiği oyun, 26–30 Ocak ve 2–6 Şubat 2011 tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi'nde sahnelenecek.

Aşk savrulmaktır, savrulup kaybolmaktır. İhanette vardır içinde, çığlık da... Aşk için serseri bir mayın gibi patlamaz mı insan… Gülmek de aşka dairdir, ağlamak da… Gün gelir aşk için kapının paspası olursun, gün gelir göğsünü siper ederek direnirsin aşk yüreğine sokulunca. Aşkın her haline, en yalın sözüyle Neşet Ertaş türküleri eşlik ediyor.

Müziğini Neşet Ertaş'ın, sahne ve kostüm tasarımını Eylül Gürcan'ın, ışık tasarımını Zilkifli Özdemir'in, müzik direktörlüğünü Hüseyin Tuncel'in, efekt tasarımını Nesin Coşkuner'in yaptığı oyunda; Sevil Uluyol, Cemal Ahhan Şener, Burcu Çoban, Pınar Aygün, Nazan Yatgın, Nurdan Kalınağa, Caner Bilginer, Eftal Gülbudak, Ömer Barış Bakova, Hülya Karakaş rol alıyor.

Bültenler / Kültür Sanat

Kültür Sanat, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title