Küçük Emirhan'ın İkinci Hayali de Gerçekleştirildi

Küçük Emirhan'ın İkinci Hayali de Gerçekleştirildi

HÜSEYİN DAYLAK - Tokat'ın Turhal ilçesinde yakınlarınca el arabası veya sırtta dışarıya çıkarılan 13 yaşındaki yürüme engelli Emirhan Karaoğlu'nun önce akülü tekerlekli sandalye, sonra da yarım kalan eğitimini sürdürme hayali gerçekleştirildi.

Küçük Emirhan'ın İkinci Hayali de Gerçekleştirildi

EKBER TÜRKOĞLU - HÜSEYİN DAYLAK - Tokat'ın Turhal ilçesinde yakınlarınca el arabası veya sırtta dışarıya çıkarılan 13 yaşındaki yürüme engelli Emirhan Karaoğlu'nun önce akülü tekerlekli sandalye, sonra da yarım kalan eğitimini sürdürme hayali gerçekleştirildi.

Anadolu Ajansı'nın (AA) haberinin ardından akülü tekerlekli sandalyeye kavuşan ve böylece ilk hayali gerçekleştirilen Emirhan'ın ikinci hayali olan yarıda kalan eğitimini sürdürme isteği de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen öğretmenlerin evinde ders vermeye başlamasıyla sağlandı.

Karaoğlu'na, Yazıtepe Ortaokulunda görevli öğretmenler tarafından haftada 4 saat Türkçe, 2 saat sosyal bilgiler, 2 saat matematik ile fen bilgisi dersi veriliyor.

Emirhan'ı evinde ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, verecekleri eğitim ile öğrencilerinin eksiklerini tamamlayacaklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatıyla bütün çocukların eğitimli olmasına önem verdiğini dile getiren Yıldız, "Bununla ilgili her türlü tedbiri alıyor. Hiçbir çocuğumuzun eğitimin dışında kalmaması için özen gösteriyoruz. Emirhan ile ilgili olay bize aksedince seferber olduk. Kaymakamımız Bünyamin Yıldız, çok hızlı şekilde akülü tekerlekli sandalyeyi metin etti. Sonra da çocuğumuzun ölçülerine uygun yeni arabası da geldi" dedi.

Yapılan çalışmaların ardından Emirhan'ın yüzünün güldüğünü dile getiren Yıldız, şunları ifade etti:

"İşin bir de eğitim boyutu vardı, okula devam edememesi adımıza üzüntü vericiydi. Tokat Rehberlik Araştırma Merkezinden arkadaşlarımız geldi, yerinde gördüler, raporlarını düzenlediler. Şimdi 4 branşta öğretmenlerimiz Emirhan'ın evine gelip eğitim veriyor. Kısa sürede geçmişten kalan eksiklerini böylece tamamlamış olacak. Gördüğümüz kadarıyla dersler de çok verimli geçiyor. İnşallah sene sonunda Emirhan'a karnesini de vereceğiz. İlgilerinden dolayı öğretmenlerimize, eğitime gösterdikleri duyarlılıktan dolayı da ailesine teşekkür ediyorum."

Küçük Emirhan'ın babası Murat Karaoğlu, ise Kaymakam Bünyamin Yıldız ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yıldız'a katkılarından dolayı teşekkür etti.

Çocuklarına evde eğitim sağlanmasının memnuniyet vereci olduğunu vurgulayan Karaoğlu, "Evde eğitim görmesinden dolayı çok memnun olduk. Çocuğumuzun da gönlü hoş oldu, içi açıldı. Çok mutluyuz" diye konuştu.

Emirhan Karaoğlu da evde de olsa eğitim görmekten dolayı mutlu olduğunu belirterek, "Akülü araç ile dışarıya çıkıp gezebiliyorum. İsteklerime kavuştum" ifadesini kullandı.

Öğretmenleri de Emirhan ile eğitimin başında sorunlar yaşadıklarını ancak zamanla bunların aşılmaya başlandığını dile getirdi.

Kaynak: AA