Kore Gazileri "Ayla" Filmini İzledi - Haberler
Haberi Paylaş

Kore Gazileri "Ayla" Filmini İzledi

AA - Haberler | Kültür Sanat
Kore Gazileri

Gazipaşa Belediyesi, Kore Savaşına katılmış ve gazilik unvanı almış 2 Kore gazisini, Kore Savaşı'nda yaşanan bir hikayenin anlatıldığı "Ayla" filmine götürdü.

Gazipaşa Belediyesi, Kore Savaşına katılmış ve gazilik unvanı almış 2 Kore gazisini, Kore Savaşı'nda yaşanan bir hikayenin anlatıldığı "Ayla" filmine götürdü.

İlçede yaşayan 3 Kore gazisinden biri olan Ahmet Akman'ın sağlık sorunları nedeniyle katılamadığı etkinliğe, Kore gazileri Veli Çelik ve Hasan Gürbüz yakınlarıyla birlikte katıldı. Evlerinden alınan gaziler, Belediye otobüsüyle Alanya Damlataş sinemalarına götürüldü.

Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik ve Meclis Üyesi Mustafa Avcı, gazileri sinema salonunun kapısında karşıladı.

Gazilere hediyeler takdim eden Başkan Çelik, filmi gazilerle birlikte izledi. Gaziler bir yandan filmi izlerken bir yandan da anılarını başkan Çelik'e anlattı. Gaziler, filmi izlerken zaman zaman gözyaşlarını da tutamadı.

Kore gazisi Veli Çelik, Kore harbinin çok çetin geçtiğini belirterek, "Harp demek bir ülkenin yanması demektir. Allah kimsenin başına vermesin. Düşmanımın bile başına. Çok güzel bir ülkede yaşıyoruz. Sizler buranın kıymetini bilmezsiniz. Allah savaşı düşmanıma bile vermesin." diye konuştu.

Gazipaşa Belediye Başkanı Çelik ise, Kore gazilerine kendilerine bu imkanı verdikleri için teşekkür ederek, "Kore gazilerimizle beraber Ayla filmini seyretmeye geldik. Bir taraftan filmi seyrederken bir taraftan kendilerinin anılarını anlatması bizi duygulandırdı. Onlarla güzel bir akşam geçirdik. Ecdadımızın ne kadar güçlü olduğunu gördük. İnşallah bu ülkeyi hiçbir şekilde kimse bizi yıkamayacak bizim birlik ve bütünlüğümüz devamlı olacak." şeklinde konuştu.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title