Kış Uykusu Haberleri

Kış Uykusu haber, Kış Uykusu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kış Uykusu - 24.06.2021
12 Punto'da bugün "Ortak Yapımlar" üzerine usta isimlerden Masterclass yapıldı
"12 Punto Film Saati" kuşağında Nuri Bilge Ceylan'ın her biri bir yönetmenlik dersi niteliğindeki kamera arkası belgeselleri gösterilecek. "Ahlat Ağacı" filminin kamera arkası görüntülerinden oluşan 3 bölümlük "Ahlat'ın Yolculuğu" ve "Kış Uykusu" filminin kamera arkası görüntülerinden oluşan "Uzun Sürmüş Bir Kış" belgeselleri TV'de ilk kez TRT 2'de yayınlanacak.
Kış Uykusu - 22.06.2021
12 Punto TRT Senaryo Günleri'nde "Film Endüstrisinde Satış Ajanslarının Rolü" konuşuldu
"12 Punto Film Saati" kuşağında Nuri Bilge Ceylan'ın her biri bir yönetmenlik dersi niteliğindeki kamera arkası belgeselleri gösterilecek. "Ahlat Ağacı" filminin kamera arkası görüntülerinden oluşan 3 bölümlük "Ahlat'ın Yolculuğu" ve "Kış Uykusu" filminin kamera arkası görüntülerinden oluşan "Uzun Sürmüş Bir Kış" belgeselleri TV'de ilk kez TRT 2'de yayınlanacak.
Kış Uykusu - 21.06.2021
"12 Punto TRT Senaryo Günleri" yarın başlayacak
"12 Punto Film Saati" kuşağında Nuri Bilge Ceylan'ın her biri bir yönetmenlik dersi niteliğindeki kamera arkası belgeselleri gösterilecek. Ahlat Ağacı filminin kamera arkası görüntülerinden oluşan 3 bölümlük "Ahlat'ın Yolculuğu" ve Kış Uykusu filminin kamera arkası görüntülerinden oluşan "Uzun Sürmüş Bir Kış" belgeselleri TV'de ilk kez TRT 2'de gösterilecek.
Kış Uykusu - 18.06.2021
Dünya sinemasının etkili isimleri 12 Punto'da jüri koltuğuna oturacak
Bu bölümde TRT Ortak Yapımı film gösterimlerinin yanı sıra, Nuri Bilge Ceylan'ın "Ahlat Ağacı" filminin kamera arkası görüntülerinden oluşan üç bölümlük "Ahlat'ın Yolculuğu" ve "Kış Uykusu"nun kamera arkası görüntülerinden oluşan "Uzun Sürmüş Bir Kış" belgeselleri televizyonda ilk kez gösterilecek.
Kış Uykusu - 24.04.2021
Son dakika haber | Bakanlıktan, sinema sektörüne 25 milyon lira destek
BAKANLIKTAN MİLLİ MÜCADELE FİLMLERİNE DESTEK 'Kara Fatma' lakaplı milli mücadelenin kadın kahramanı Fatma Seher'in savaş yıllarında gösterdiği kahramanlıkları anlatan 'Mahi-Üsteğmen Kara Fatma', İstanbul'un düşman işgalinden kurtulmasını konu alan 'Ya İstiklal ya Ölüm' ile Anadolu'da Milli Mücadele'nin devam ettiği sırada İstiklal Marşının Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınışını ve Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilmesi sürecini anlatan 'Akif' filmi destek almaya hak kazanan filmler arasında yer aldı.  ANİMASYON FİLMLERE DESTEK DEVAM EDİYOR Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın son yıllarda verdiği desteklerle üretimi belirgin şekilde artan uzun metrajlı animasyon filmler büyük başarılara imza atmıştı. Bu yıl desteklenen animasyon filmler, ilgiyle takip edilen 'Bulmaca Kulesi' serisinin ikinci filmi ile 'Cille' ve 'Mutlu Oyuncak Dükkanı' oldu. Farklı ülkelerden sinemacıları bir araya getirmesi, bilgi ve teknoloji aktarımı, yerel fon kaynaklarına erişim ve potansiyel pazarlar oluşturulması gibi sebeplerle sinema sektöründe oldukça önemli hale gelen ortak yapımlar da sinema kanununda yapılan değişiklikle desteklenmeye başlanmıştı. 'Ortak Yapım Desteği' türünde bu yıl Ukrayna ve Türkiye ortak yapımı 'Klondike' ile Makedonya ve Türkiye ortak yapımı 'Men Versus Flock' isimli projelere destek verildi. 'Men Versus Flock' filminin Türk ortak yapımcılığını daha önce Altın Palmiye ödüllü 'Kış Uykusu' ile 'Ahlat Ağacı' gibi filmlerin yapımcılığını da üstlenen Zeyno Film yaparken, 'Klondike' filminin Türk ortak yapımcılığını ise 'Omar ve Biz' filmi ile Varşova Film Festivali'nden ödülle dönen Mehmet Bahadır Er'in Protim Video Prodüksiyon şirketi üstlendi.
Kış Uykusu - 20.01.2021
'Hayvanlar sıcak nedeniyle kış uykusuna yatmadı, üremede aksama olacak'
DİCLE Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kılıç, kuraklık ve mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklık nedeniyle hayvanların kış uykusuna yatmadığını belirtti.
Kış Uykusu - 01.08.2020
TamSaha'nın 189. sayısı yayında
Ayrıca, "Ziraat Türkiye Kupası: Kupa beyi Trabzonspor", "Başarının anahtarı yabancıda isabet", "CAS, Finansal Fair Play'in sonunu mu getirdi?", "Şampiyonluktan uzak yıldızlar", "Liverpool'un 29 sezonluk kış uykusu", "Leeds United: 16 yıllık hasret bitti", "Avrupa'nın zirvesindekiler", "Jack Charlton: Büyük Charlton'ın vedası", "TFF 1, 2 ve 3.
Kış Uykusu - 05.06.2020
Uluslararası Göç Filmleri Festivali'nin jüri başkanı Nuri Bilge Ceylan oldu
Daha sonra "İklimler" ve "Üç Maymun" filmlerini yapan Ceylan, "Üç Maymun" ile 61. Cannes Film Festivali'nde "En İyi Yönetmen" ödülünün sahibi oldu. 2011'de yönetmenliğini yaptığı "Bir Zamanlar Anadolu'da" filmiyle 64. Cannes Film Festivali'nde ikinci kez "Jüri Büyük Ödülü"nü alan Ceylan, 2014 yapımı "Kış Uykusu" filmiyle de Cannes Film Festivali'nin en büyük ödülü olan Palme d'Or (Altın Palmiye) ödülünü kazandı.
Kış Uykusu - 21.04.2020
Covid-19 ile şirket evlilikleri durma noktasına geldi
Covid-19 salgınının havacılık, turizm gibi farklı sektörlerdeki olumsuz etkileri sürerken, yılın ilk üç ayında salgının gölgesinde gerçekleşen şirket evliliklerindeki düşüş dikkat çekti.  Denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri şirketi KPMG Türkiye'nin değerlendirmesinde, küresel ölçekli birleşme ve satın almaların 2020 yılının ilk çeyreğinde, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 31 düşerek 564 milyar dolar düzeyinde gerçekleştiği belirtildi.  Salgında şirket evliliklerini değerlendiren KPMG Türkiye Birleşme ve Satın Alma Hizmetleri Lideri Gökhan Kaçmaz "Şirketlerin önemli bir bölümü aktivitelerini yavaşlattığı veya durdurduğu 'kış uykusu' evresine girdi, dolayısıyla dünyada şirket birleşme ve satın alma aktiviteleri bu yılın ilk çeyreğinde geçen yıla göre yüzde 31 gerileyerek neredeyse durma noktasına geldi.
Kış Uykusu - 15.04.2020
İranlı yönetmen Siyamek Şayıki hayatını kaybetti
İranlı Öğrenciler Haber Ajansı'na (ISNA) göre, Şayıki, kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi Şayıki, senaristi olduğu "Soğukkanlılıkla", "Kış Uykusu" ve "Kıvılcım" gibi onlarca sinema filminin yönetmenliğini de yapmıştı.
Kış Uykusu - 16.03.2020
Göçmen bozayılar kış uykusundan uyandı
Dünyanın tek göç eden bozayılarının yaşadığı Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, kış uykusundan uyanan boz ayılar yiyecek arayışına çıktı.
Kış Uykusu - 10.02.2020
Manisa'da üzüm bağları kış uykusunda
TÜRKİYE'nin çekirdeksiz kuru üzüm üretiminin neredeyse tamamının karşılandığı Manisa'da yaklaşık bir milyon dekar bağ, asma yaprakları ve arta kalan dalları budanıp, güprelendikten sonra kış uykusuna yattı.
title