Kulisleri Hareketlendirecek İddia: Kemal Kılıçdaroğlu ve Abdullah Gül Yatta Görüştü - Haberler
Haberi Paylaş

Kulisleri Hareketlendirecek İddia: Kemal Kılıçdaroğlu ve Abdullah Gül Yatta Görüştü

Haberler.com - Haberler | Güncel

Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Abdullah Gül'ün İstanbul'da özel bir yatta YSK'nın İstanbul kararıyla ilgili görüştüğünü iddia etti.

Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Kalamış'ta özel yatta görüştüğünü ileri sürdü. Övür, görüşmenin Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul kararıyla ilgisi olduğunu iddia etti.

Mahmut Övür, "Yattaki sır isim: Abdullah Gül" başlığıyla yayımlanan yazısında şu ifadelere yer verdi:

"Günlerdir kamuoyu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Kalamış Marina'da özel bir yatta kiminle görüştüğünü merak ediyor. Geçtiğimiz Cuma günü bu köşede, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, Ankara'dan 18.30 uçağıyla geldiğini, korumalarını bile dışarıda bırakarak özel bir yata geçtiğini ve o yatta 'özel' biri veya birileriyle görüştüğünü yazmıştım."

Kılıçdaroğlu ve Gül'ün Özel Bir Yatta Görüştüğü İddia EdildiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

"İşte o gizli ismi şimdi açıklıyorum: Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül. İddiaya göre, CHP Genel Başkanı Kılıçdaoğlu'nu apar topar bir saatliğine İstanbul'a getiren özel yatta ve tam akşam karanlığından denize açılmasını sağlayan sır isim Gül'dü. Gül'ün adı son dönemde siyasete bir adım ileri iki adım geri atmasıyla ünlense de asıl siyasi bağının Kılıçdaroğlu ile olduğu biliniyor. Bu bağın gücünü, Kılıçdaroğlu'nun, onu cumhurbaşkanı adayı yapmak konusundaki ısrarından biliyoruz."

Kılıçdaroğlu ve Gül'ün Özel Bir Yatta Görüştüğü İddia EdildiAbdullah Gül

"Bu ilişkinin siyasi sonuçları önümüzdeki günlerde daha çok tartışılacak. Şu günlerde muhafazakar kesimde yeni bir parti ve yeni bir siyasi hamle hazırlığı da aslında bu ilişkiyle ilgili. Ancak, yattaki özel görüşmenin çok daha acil bir konuyla, İstanbul seçimleriyle ilgili olduğu söyleniyor."

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title