Kibar tavrıyla dikkat çeken yaşlı amca: Allah devletimize sağlık sıhhat versin

Kibar tavrıyla dikkat çeken yaşlı amca: Allah devletimize sağlık sıhhat versin

Geçtiğimiz günlerde Ordu'daki evine gelen Vefa Sosyal Destek Grubu görevlilerine sipariş verdiği sıradaki kibar konuşması ile sosyal medyada ilgi çeken yaşlı vatandaş, "Devletimiz, Allah razı olsun yine ilgileniyor, Allah devletimize sağlık sıhhat versin. Allah başımızdan eksik etmesin" dedi.

28.03.2020 09:14 | Son Güncelleme: 28.03.2020 10:29

Ülkemizde de binlerce kişide tespit edilen koronavirüs sonrasında, 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların sokağa çıkmaları yasaklandı. Bu vatandaşların ihtiyaçlarının temin edilmesi içinse Vefa Sosyal Destek Grubu kuruldu. Ordu'da yaşayan Burhan Kılıçkını (76),Altınordu Belediyesi zabıta ekiplerinden yardım istedi. Gereksinimlerini zabıta ekiplerine iletirken son derece kibar bir tavır sergileyen ve bu davranışıyla sosyal medyada dikkat çeken yaşlı vatandaş, kendilerine verilen hizmetten dolayı belediyeye teşekkür etti.

''MEMURLAR HER İHTİYACIMI KARŞILADI''

Yalnız yaşayan Burhan Kılıçkını, "Dışarıya çıkmak yasaklanmış, komşularımdan yardım istedim. Allah razı olsun yardımcı oldular. Aradım gerekli memurlar geldi, derdimi anlattım. Sokağa çıkma yasağı koydular güzel bir şey. Gelen memurlar pazar ve market ihtiyacımı karşıladılar. Başka bir ihtiyacın olduğu zaman bize haber ver dediler, telefon numarası bıraktılar. 'İlaç ihtiyacın olduğu zamanda ararsın' dediler. Gereken ilgiyi gösterdiler, bunlar güzel bir şey, ihtiyaçlarımız karşılanıyor. Devletimiz, Allah razı olsun yine ilgileniyor, Allah devletimize sağlık sıhhat versin. Allah başımızdan eksik etmesin." dedi.

''ALLAH BİRBİRİMİZİ EKSİK ETMESİN''

'Evde kal' çağrısı yaparak insanların birbirine yardımcı olmalarını da isteyen Kılıçkını, "Pazar alışverişi yapanları görüyorum, yaşlılar yükünü taşıyamıyorlar. Alıyorum yükünü yardım edip götürüyorum. Bu güzel bir şey. Birbirimize daima yardımcı olalım. 'Aman bana ne ya' olmaz. Bir gün sen de düşersin, senin de ihtiyacın olur. 'Elimden tutar mısın evladım, ayağım kaydı düştüm.' Bir kişiye ihtiyacımız olacak. Allah birbirimizi eksik etmesin. Devletimizin 'evde kal' çağrısına da hepimiz uyalım." dedi.

Kibar tavrıyla dikkat çeken yaşlı amca: Allah devletimize sağlık sıhhat versin

Kaynak: DHA

Şu an buradasınız: Kibar tavrıyla dikkat çeken yaşlı amca: Allah devletimize sağlık sıhhat versin - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.6.2020 12:25:31. #1.14#
title