Kayseri Erciyesspor, Altın Değerinde Bir Galibiyet Aldı

Turkcell Süper Ligi'nde Kümede Kalma Mücadelesi Veren Kayseri Erciyesspor, Deplasmanda Sakaryaspor'u 2-1 Mağlup Ederek, Altın Değerinde 3 Puan Kazandı. Karşılaşma Sonrası Kayseri Erciyessporlu Futbolcular Büyük Sevinç Yaşadı.

Kayseri Erciyesspor, Altın Değerinde Bir Galibiyet Aldı

Turkcell Süper Ligi'nde kümede kalma mücadelesi veren Kayseri Erciyesspor, deplasmanda Sakaryaspor'u 2-1 mağlup ederek, altın değerinde 3 puan kazandı. Karşılaşma sonrası Kayseri Erciyessporlu futbolcular büyük sevinç yaşadı.

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, kazandıkları için çok mutlu olduklarını belirterek, "Galip geldiğimiz için mutluyuz. Bizim için önemli olan 3 puan. Ben artık oyuna bakmıyorum. Çünkü iyi oynayınca kaybediyoruz. Oyun önemli değil. Önemli olan 3 puan ama Sakaryaspor'u tebrik ediyorum. Küme düşmelerine rağmen her şeylerini ortaya koyarak oynuyorlar. Gerçekten çok iyi profesyonellik örneği veriyorlar. Ben başta Şaban Yıldırım ve futbolcuları tebrik ediyorum. Profesyonelce oyun çıkardılar.

İlk yarı bizden çok daha iyi oynadılar. Ama sonunda 3 puanı aldığımız için mutluyum. Benim ve takımım için önemli olan 3 puan. Oyun hiç önemli değildi. Artık yolumuza bakacağız. İki maçımız kaldı. Ortada 6 puan var. Çok önemli iki final maçımız var. Gerçi biz finallere alışığız ama. Her maç bizim için final" dedi.

Sakaryaspor Teknik Direktörü Şaban Yıldırım ise, üzgün olduklarını ifade ederek, "İlk yarıda iyi şeyler yaptık. 1-0'dan sonra maçı daha fazla öne taşıyabilirdik. Ama Erciyesspor duran toptan gol buldu. İkinci yarıda maalesef ilk yarıdan daha düşük bir performans sergiledik. Bu durumda daha çok isteyen takımlar daha fazla enerjilerini ve motivasyonlarını sahaya yansıtırlar. Bunun sonucu Erciyesspor takımı maçı kazandı. Onları tebrik ediyoruz. Biz üzgünüz, kendi sahamızda galip gelmek istiyorduk. Her zaman

söylediğimiz gibi herhangi bir iddiamız olmamasına rağmen dişe diş mücadeleye devam edeceğiz. Bunu her maçta yapmak istiyoruz" diye konuştu.

Kayseri Erciyessporlu futbolcu İlhan ise, kümede kalmak istediklerini ifade ederek, "Buraya gelirken tek bir hedefimiz vardı, o da Sakaryaspor'u yenmek. İstediklerimizi az da olsa yerine getirdik. Buradan 3 puan kazandık. Ligde önümüzde 2 tane final maçımız var. Bu final maçlarında elimizden gelen her şeyi sahaya yansıtıp, 6 puan alarak kümede kalmak istiyoruz" dedi.

Kayseri Erciyesspor'un ligde kalacağını belirten kaleci Orkun ise, "Önümüzde iki maç kaldı. Telafisi olmayan maçlar oynayacağız. Sakaryaspor maçını kazarmamız çok önemliydi. Kazandığımız için çok mutluyuz. Rakiplerimizin oynadığı maçları bilmiyorum, inşallah bizim umduğumuz gibi olur. Son kez final maçlarını oynayacağız ve ligde kalacağız" diye konuştu.

Kalan iki maçı kazanarak ligde kalacaklarını belirten Ergün de, "Bizim için çok önemli bir maçtı. Geçen hafta kötü bir şekilde 2 puan kaybettik. O maçı telafi etmek istiyorduk. Haftalar daralıyor, son 2 haftaya giriliyor. Rakiplerimizin puan kaybettiği haftada, biz bu şansı iyi değerlendirdik. Kazanmamız gereken bir maçtı. Hedefimiz de 3 maçta 9 puan vardı. İlkini gerçekleştirdik. Şu anda 2 maç kaldı. 2 maçtan 6 puan alırsak hesaplarımıza göre ligde kalıyoruz. İnşallah bu takım ettiği mücadelenin

karşılığını lig sonunda Sivasspor maçında alacak ve ligde kalacağız" ifadelerini kullandı.

Öte yandan stat çıkışında Erciyesspor'un golcü oyuncusu Cenk ile polis arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Polis memurları ile Cenk arasında yaşanan tartışma büyümeden önlendi.

(İÇ-AK-İY-SN-S)

Kaynak: İHA