Kavak'a Yeni Tekstil Fabrikası

Kavak'a Yeni Tekstil Fabrikası
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Kavak Belediyesinin girişimleri ile ilçeye yeni tekstil fabrikası kuruldu.

Kavak Belediyesinin girişimleri ile ilçeye yeni tekstil fabrikası kuruldu.

Belediye tarafından satın alınan Pancar Bölge Şefliği'nin Yaşar Doğu Mahallesi'ndeki deposuna açılan tekstil fabrikasında 80 işçi çalışmaya başladı.

Belediye Başkanı Şerif Ün, yaptığı açıklamada, ilçeye yapılacak yatırımlar için mümkün olan imkanları sağladıklarını ifade etti.

İlçenin gelişmesi ve işsizliğin giderilmesi için belediye olarak üzerilerine düşen görevi yaptıklarını söyleyen Ün, "Bizler, daima özel sektörleri ilçemize yatırım yapmaya davet ediyoruz. Yatırımlar  arttıkça hem ilçemiz gelişecek hem de vatandaşlarımıza yeni bir iş kapısı açılmış olacak" dedi.

Yeni açılan tekstil fabrikasının işletme sahibi Engin Tiryaki, Belediye Başkanı Şerif Ün'ün daveti üzerine Kavak ilçesini tercih ettiklerini söyledi.

Tiryaki, "Belediye Başkanı Şerif Ün'ün bize fabrikamızı kurabileceğimiz yeri vermesi üzerine geldik. Kendisi bize yardımcı oldu. Tekstil fabrikamızı kurduk. 80 işçi ile çalışmaya başladık. En kısa zamanda iş kapasitemizi artırarak işçi sayımızda artış yapacağız" diye konuştu. - Samsun

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title