Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, "15 Temmuz Gecesi Millet İradesine Karşı Çıkanların Türk...

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, "15 Temmuz Gecesi Millet İradesine Karşı Çıkanların Türk...

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, 15 Temmuz’da Türk milletinin dünyaya demokrasi dersi verdiğini belirtti.

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta,

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, 15 Temmuz'da Türk milletinin dünyaya demokrasi dersi verdiğini belirtti.

Başkan Karaçanta, 15 Temmuz'da gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe teşebbüsünde milletin iradesine ve demokrasiye kast etme cüretinde bulunan şer odaklarının, milletin kahramanca duruşu karşısında tankları ve toplarıyla mağlup edildiğini söyledi.

15 Temmuz hain darbe girişimin gelecek nesillere çok iyi anlatılması gerektiğini ifade eden Başkan Murtaza Karaçanta, "Bizden sonraki çocuklarımız da bu kepazeliği bilsin, bu vatan hainlerinin balalarına, atalarına dedelerine ne yaptıklarını görsünler, çünkü dünyanın hiçbir milletinde böyle bir şey yoktur. Milletin parasıyla alınan tanklarla, toplarla bir millet hedef alınmazdı. Ama o akşam biz alındık, Allah belalarını verdi zaten.Vatan hainlerinin kaçırdığı bir şey vardır. Bireylerin olduğu gibi milletlerin de kendilerine özgü birtakım özellikleri vardır. Türk milletinin özellikleri toplumsal yapısı şanla şerefle donatılmıştır. Bundan dolayıdır ki, yeri geldiğinde milletimiz vatanına uzanan elleri yok etmek adına, canından vazgeçmeği de göze ala bilmektir. Milletimizin vatanı için ölümü göze alması tarihimizde bir ok kez görülmüştür. İşte bunların sonuncusu 15 Temmuz 2016'tıda dünyaya gösterdiğimiz demokrasi zaferimizdir" dedi.

15 Temmuz 2016 da gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe teşebbüsünde milletimizin iradesine ve demokrasimize kast etme cüretinde bulunan şer odakları milletimizin kahramanca duruşu karşısında tankları ve toplarıyla mağlup edildiğine dikkat çeken Karaçanta, "15 Temmuz gecesi millet iradesine karşı çıkanların Türk milletinin ruhundaki hürriyet ve bağımsızlık ateşinin yeniden zuhur bulmasıyla başarısız olmuştur. O kara geceyi aydınlatan Türk Milleti Cumhur Başkanımız Recep Tayip Erdoğan'ın çağırısıyla dünya tarihinde eşi benzeri olmayan bir darbe direnişi başlamıştır. Kahraman Türk milleti FETÖ'cü hainlere karşı göğsünü kurşunlara siper ederken geride maalesef 250 şehit 2 bin 196 gazi bırakmıştır. 15 Temmuz gecesi Türkiye'nin en temel ilkelerinden biri olan demokrasimize yönelik gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişimi şiddetle kınıyorum" diye konuştu. - KARS

Kaynak: İHA