Karabükspor, Gençlerbirliği Maçı Hazırlıklarını Tamamladı

Kardemir D.Ç Karabükspor, yarın sahasında ağırlayacağı Gençlerbirliği maçının hazırlıklarını bugün yaptığı idman ile tamamladı.Dr.

Karabükspor, Gençlerbirliği Maçı Hazırlıklarını Tamamladı

Kardemir D.Ç Karabükspor, yarın sahasında ağırlayacağı Gençlerbirliği maçının hazırlıklarını bugün yaptığı idman ile tamamladı.

Dr. Necmettin Şeyhoğlu stadında yapılan son idmanı kulüp yöneticileri de izlerken, takımda yarınki mücadele yer alacak 18 kişilik kadro ısınma hareketleri ve 5'e 2 oyun ile taktik ağırlıklı çalışma yaptı. Karabükspor Teknik direktörü Bülent Korkmaz, yarınki Gençlerbirliği maçının telafisi olmayan bir maç olduğunu ve takım olarak hazır olduklarını, çıkış yapacaklarını söyledi.

Gençlerbirliği maçı ile çıkış yakalayacaklarına inandıklarını da belirten Korkmaz, "Özellikle stoper ve santrafor üzerine duruyoruz. Bunları halletmek için yoğun çaba sarf ediliyor. Son yapılan transferlerin ardından Sinan Kaloğlu, Ali Küçük ve Nikoliç ile yollarımızı ayırdık. Bunların haricinde takımda gönderecek oyuncu yok. Çünkü gelecek olan 2 oyuncu ile takım istediğimiz sayıda olacak" dedi.

Karabükspor yönetici Murat Malkoç ise, İHA'ya yaptığı açıklamada, "Nasıl sürpriz mağlubiyetler aldıysak, bizim tekrar motivasyonumuzu kazanmamız için sürpriz galibiyet almamız lazım" diye konuştu.

Malkoç, forvet konusunda 1.5 aydır alternatifli 3-4 oyuncu ile temasa girdiklerini ancak devre arasında Avrupa'dan oyuncu almanın çok zor olduğunu ve bunun mücadelesini verdiklerini söyledi.

SÜRPRİZ GALİBİYETLERE İHTİYACIMIZ VAR

Ligde şuan istemedikleri bir puanda olduklarını da söyleyen Malkoç, "Birkaç galibiyetle herkes moral bulacak. Ben tekrar çıkış yakalayacağımızı düşünüyorum. Biz henüz daha pes etmedik. Her ne kadar kamuoyu ve Karabük'te bazı kendini otorite olarak görenler artık sonuna gelindiğini düşünse de biz bu işi aşıp ligde kalacağımıza inanıyoruz. Yarınki Gençlerbirliği maçında galip gelirsek ondan sonra düzeleceğimizi düşünüyorum. Ondan sonra takımda yenmeye alışacak. Bunun artık alışkanlık haline gelmesi lazım.

Ligin ilk yarısında Eskişehir ve Antalya gibi bazı takımlar son dakika atılan gollerle seriler yakaladılar. Bunlar şanslıydı. Biz şanstan yana bir galibiyet bile alamadık. Aldığımız 3 galibiyet bileğimizin hakkı ile aldığımız maçlar. Tabi hakemlerden yana da sıkıntılarımız oldu ama biz bunlara sığınmıyoruz. Bunlar futbolcun içinde olan şeyler. Gençlerbirliği maçı bizim çıkışımız olur ve herekse moral olur. Karabük'ün buna ihtiyacı var. Yönetim olarak ihtiyacımız var. İnsan ister istemez kendi kendini

baskıya sokuyor. İyi olacağız inşallah. Nasıl sürpriz mağlubiyetler aldıysak, bizim tekrar motivasyonumuzu kazanmamız için sürpriz galibiyet almamız lazım. Bu da iç sahada Trabzonspor'u yeneceksiniz, deplasmanda Galatasaray ile en kötü berabere kalacaksınız. Bizimde bu sürprizleri yapmamız lazım lige tutunmamız için. Bu ay içinde oynayacağımız takımları küçük yada büyük diye görmeyip hepsini aynı göreceğiz. Kendimiz motive olarak kendimiz galip geleceğiz. Bu yolun çıkışı bu. Bizim sadece bir adet şanla

maç kazanmaya ihtiyacımız var. Herkes şansla maç kazandı, biz daha şansla maç kazanamadık" şeklinde konuştu.

Kendilerinin altyapılardan sorumlu olmalarına rağmen A takımının başarısı için 1,5 aydır yoğun mücadele verdiklerinin de altını çizen Murat Malkoç, "Transferler konusunda yoğun mücadele veriyoruz. Tabi ki galibiyet olmadan bu çalışmaların anlamı olmuyor. Başarı galibiyettir. A takımın bize ihtiyacı olduğunu düşünerek mücadele veriyoruz. Bizim için Kurtuluş savaşı mücadelesi başlattık ve bundan da alnımızın akıyla çıkmaya gayret edeceğiz" ifadesinde bulundu.

Öte yandan yarın saat 13.00'de başlayacak Gençlerbirliği mücadelesinde 18 kişilik kadroda, Tomiç, Orkun, Muhammet, Mabiala, Seriç, Hamza Çakır, Erdem, Erkan, Hakan Söyler, Cernat, Bilal Kısa,

İlhan, Güven, Kaan, Mertcan, Mustafa Sarp, Mehmet Çakır ve Shelton yer alacak.

Birol Hikmet'in cezalı, Deumi'nin ise sakat olduğu Karabükspor'un Gençlerbiliği maçına muhtemel şu 11 ile çıkması bekleniyor:

"Tomiç, Muhammet, Mabiala, Seriç, Güven, Erdem, Mustafa Sarp, Kaan, Shelton, Cernat ve İlhan Parlak." - KARABÜK