Kar Yağışı 50 Santimetreye Ulaştı! Erzincan'da Köy Yolları Ulaşıma Kapandı

Kar Yağışı 50 Santimetreye Ulaştı! Erzincan'da Köy Yolları Ulaşıma Kapandı

Yurdun farklı noktalarında etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Bolu'da kar kalınlığı 50 santimetreye ulaşırken, Erzincan'da birçok köy yolu ulaşıma kapandı.

Bolu, Erzincan, Niğde gibi birçok noktada etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Erzincan'da birçok köy yolu kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı.

ZİYARETÇİLERİN İLGİ ODAĞI OLDU

Bolu'da etkili olan kar yağışının ardından kar kalınlığı Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Kartalkaya'da 50, doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı'nda 25, Yedigöller Milli Parkı'nda 30 ve Gölcük Tabiat Parkı'nda 15 santimetreye ulaştı. Kar yağışıyla beyaza bürünen, doğal güzellikleriyle ünlü Yedigöller Milli Parkı, Abant ve Gölcük Tabiat Parkı ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

EĞİTİME ARA VERİLDİ

Niğde ve çevresinde önceki sabahtan itibaren kar yağışının etkili olduğu Altunhisar ilçesinde kaymakamlık yılın ilk kar tatili kararını aldı. Altunhisar Kaymakamlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı Karakapı ve Keçikalesi beldelerinde dün eğitime ara verildiği bildirildi.

HAVA SICAKLIĞI SIFIRIN ALTINDA

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde de sağanak yağış gece yerini kara bıraktı. Hava sıcaklığı sıfırın altında 4 dereceye düşen ilçede, aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle ilçe merkezindeki kar kalınlığı 5 santimetreye çıktı.

50 SANTİME ULAŞTI

Erzincan ve çevresinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Refahiye'de 55, Tercan'da 10, Çayırlı'da 5, Üzümlü ve Otlukbeli'de 2 ve merkezde 1 köy yolu olmak üzere toplam 75 köyün yolu ulaşıma kapandı. Köy yollarının kapalı olduğu bölgelerde, kar kalınlığının 50 santime kadar ulaştığı, yükseklerde ise daha fazla olduğu belirtildi.

Ağrı'da 3 gündür etkili olan sağanak, dün sabaha karşı yerini kar yağışına bıraktı. Araçların ve binaların beyaza büründüğü kentte esnaf iş yerlerinin önündeki karları temizleyerek güne başladı.

BUZLANMA KAZALARI

Erzurum'da kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. Büyükşehir ve merkez ilçe belediyelerinin karla mücadele ekipleri çalışmalarına başladı. Bazı iş yeri sahipleri de sabahın erken saatlerinde dükkanlarının önünü temizledi. Çocuklar da sabahın erken saatlerinde karla kaplı cadde ve sokaklarda yürüyerek okularına gitmeye çalıştı. Yetkililer, araçlarında kar lastikleri bulunmayan sürücülerin trafiğe çıkmamasını isterken, yollarda oluşan buzlanma nedeniyle hasarlı trafik kazaları meydana geldi.