Kadir İnanır, Prof. Ergun Demirsoy'a Emanet

Kadir İnanır, Prof. Ergun Demirsoy'a Emanet

Kadir İnanır, Prof. Ergun Demirsoy'a Emanet
Bültenler - Haberler | Magazin

10 gündür, Fulya Acıbadem hastanesinde kalan Kadir İnanır, tedavisine Şişli Kolan Hastanesinde devam edecek, daha sonra tekrar Fulya Acıbadem Hastanesine getirilecek…

10 gün önce evinde sağ bacağında bir uyuşma hisseden ve yakın dostu Prof. Dr. Yunus Aydın'ı çağıran Kadir İnanır apar topar Fulya Acıbadem Hastanesine kaldırılmıştı…

69 yaşındaki beynine pıhtı atması sonucu kısa sürede operasyona alınan INANIR , tedbir amaçlı olarak bir sure yoğun bakımda tutuldu..

O günlerde Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili yapılan açıklamalarda "Pıhtının kaynağına yönelik bir işlem daha yapacağız. Şah damarında bir plank var, oradan bir daha parça kopmaması için plankı temizleyeceğiz" demişti.

Kadir İnanır Şah Damarına yapılacak operasyonu, yakın dostu Prof. Dr Ergun Demirsoy tarafından yapılmasını istedi. Bu yüzden Demirsoy'un çalıştığı hastaneye nakledildi…

Şah damara yapılacak operasyon öncesinde kalbinin durumunu görmek için kalbe yapılan Anjiyoda bir sıkıntı olmadığı görüldü..

Kadir İnanır'a yapılan tetkiklerde beyini besleyen sağ taraftaki şah damarında ciddi bir darlık saptanmış. Eğer bu durum tedavi edilmezse kadir İnanır"ın ciddi bir felç geçirme riski olduğu söylendi.

Bu yüzden Prof.Dr. Ergun Demirsoy ve ekibi Kadir İnanır'ın şah damarı açılacak, içi temizlendikten sonra tekrar yama yaparak şah damarın normal bir şekilde beyne kan taşıması sağlanacak açıklamasını yaptı.

Aynı zamanda Avrupa Kalp Cerrahları Yönetim Kurulu üyesi olan Prof. Dr. Ergun Demirsoy buna benzer bir operasyonu geçtiğimiz yıl Deprem Prof. Ahmet Ercan'a da yapmıştı…

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title