Kadın mücadelesini destekleyen albüm

Kadın mücadelesini destekleyen albüm

24.10.2020 07:46 | Son Güncelleme: 24.10.2020 07:51
Kadın mücadelesini destekleyen albüm

Kadınlara yönelik şiddete dikkat çekmek ve 'İstanbul Sözleşmesi yaşatır' demek için bir araya gelen yerli-yabancı 32 sanatçı '#challengeaccepted: Alive' adlı bir elektronik müzik albümü yayımladı.

Kadınlara yönelik şiddete dikkat çekmek ve 'İstanbul Sözleşmesi yaşatır' demek için bir araya gelen yerli-yabancı 32 sanatçı '#challengeaccepted: Alive' adlı bir elektronik müzik albümü yayımladı. Türkiye'nin genç plak şirketi Primus Recordings etiketli albümün geliri Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı'na bağışlanacak.

Aralarında Steffi, Virginia, Asquith, Julian Muller, DYEN, Blue Hour, Shaleen, Aunt Zero, Vertige, Gergemann ve Kerem Altaylar gibi müzisyenlerin yer aldığı albüm challengeaccepted.bandcamp.com üzerinden satışta. Albüm, Amelie Lens, Héctor Oaks ve Hadone gibi dünyaca ünlü DJ'ler tarafından sosyal medyada destekleniyor.

Kaynak: Hürriyet

Haber Yorumları (1)
...: Bu sözleşme 2014te imzalandı ve kadın cinayetleri katlanarak artmaya devam ediyor. Yani ist. sözleşmesi yaşatır diyenler resmen dalga geçiyorlar. Ve bu sözleşme yaşatmadığı gibi birde çoğu erkeği haksız yere ömür boyu nafaka ya ve daha bir çok saçmalığa maruz bırakıyor.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title