Jatomi Fitness Üyeleri 'İptal' İçin Bankaya Koştu! - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

  Jatomi Fitness Üyeleri 'İptal' İçin Bankaya Koştu!

  Hürriyet - Haberler | Ekonomi

  İflas eden Jatomi Fitness'ın müşterileri, yaptıkları ödemeleri iptal ettirebilmek ya da paralarını geri alabilmek umuduyla bankalara koştu. Şirketin 40 bin civarında üyesi bulunuyor.

  Son yıllarda İstanbul'un birçok yerinde spor merkezleri açarak faaliyet gösteren Jatomi Fitness, dün iflas ettiğini açıklayarak yaklaşık 40 bine yakın üyesini mağdur etti. Ödemelerini kredi kartlarıyla taksitli yapan sporseverler, Jatomi Fitness'ın iflas haberini duyar duymaz hemen bankalarını arayarak kredi kartlarını iptal ettirdi.

  İstanbul'da büyük alışveriş merkezlerinde yer alan salonun bir anda kapılarını kilitlediği ve müşterilerine konuyla ilgili herhangi bir bilgi vermeden iflas açıklaması sonrası sporseverler hakları konusunda kendi çabalarıyla paralarını geri almanın yollarını denerken, taahhüt ile ödemeleri gereken aylık ücretlerini, hizmet alamayacakları için bankalarını arayarak kredi kartlarını iptal ettirdiler.

  40 BİN ÜYESİ MAĞDUR

  40 bine yakın üyenin mağdur olduğu iflas kararı hakkında konuşan şirket yetkilileri, "Üyelerimize yasal süreci yakından takip etmelerini öneriyoruz ve tüm alacaklılar için mahkemenin atayacağı bir iflas idaresi yetkililerinin de yer alacağı dava sürecini yakından izlemelerini tavsiye ediyoruz. Şu aşamada başka bir yorum yapamıyoruz." dedi.

  İflas erteleme ve üyelerin bankalardaki işlemlerini iptal etmeye koşması üzerine Tüketici Dernekleri Hakları Genel Başkanı Turhan Çakar, tüketicilerin verdiği ücret karşılığında hizmet alamıyorsa paralarını geri alması gerektiğini, burada bankaların da sorumlu olduğunu söyledi.

  "KREDİ KARTI İLE ÖDEME YAPANLAR PARASINI KURTARABİLİR"

  Bankaların, yıllık bloke edilen spor merkezi ücretinin böyle bir mağduriyet durumunda bloke kısmını kaldırması gerektiğini belirten Çakar, aynı zamanda kredi kartı ile peşin ödenmiş yıllık ücretinde böyle iflas durumunda bankalar tarafından tüketicilere ödenmesi gerektiğini belirtti.


  Polonya merkezli spor merkezi markası Jatomi, Türkiye pazarına hızlı giriş yapmış, birçok alışveriş merkezinde şubeler açmıştı. Kısa zamanda farklı ödeme koşulları ile 40 bin üye sayısına ulaşan şirketin bir anda böyle karar vermesi dikkat çekti

  Jatomi Fitness Üyeleri 'İptal' İçin Bankaya Koştu!

  Hürriyet - Ekonomi Haberleri

  Turhan Çakar, İstanbul, Ekonomi, Ekonomi, Ekonomi, Güncel, Haber

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  Yorumlar (6)
  ceren:ohhhhh çok güzel olmuş. Mmmmmaaahhhh çokta iyi olmuş hahahaha :)))) Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  MelikşahMobil-IOS:Dogru söylüyor Karı kız peşine gidecegim diye yazılıyorlar bir sürü para ödüyorlar Topu topu gittikleri üçü beşi geçmez Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  TİM07:10taksit . . . . . diyince. . . . daldılar kerizler. . . . en iyi spor yürüyüş. . . . 30 tl ayakkabı al yürü. . . . Cevap Yaz 3 10 Yayından Kaldır
  Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title