İzmirli Şehidin Evinde Hüzün

İzmirli Şehidin Evinde Hüzün

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde Teröristlerle Girdiği Silahlı Çatışmada Şehit Olan İzmirli Jandarma Astsubay Çavuş Kadir Aydın'ın Ölüm Haberi Askerler ve Doktorlar Eşliğinde Verildi. Oğlunun Ölüm Haberini Alan Emekli Başkomiser Ahmet Aydın ve Annesi Hacer Aydın Baygınlık Geçirdi.

İzmirli Şehidin Evinde Hüzün

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde teröristlerle girdiği silahlı çatışmada şehit olan İzmirli Jandarma Astsubay Çavuş Kadir Aydın'ın ölüm haberi askerler ve doktorlar eşliğinde verildi. Oğlunun ölüm haberini alan emekli başkomiser Ahmet Aydın ve annesi Hacer Aydın baygınlık geçirdi.

Jandarma Astsubay Çavuş Kadir Aydın'ın şehit olmasının ardından Yeşilyurt semtinde oturan aileye ölüm haberi doktorlar ve askerler tarafından verildi. Oğlunun şehit olduğu haberini alan anne ve baba askerler tarafından güçlükle teselli edildi. Baba Ahmet Aydın, "Ben oğlumu devlet ekmeğiyle büyüttüm. Devlet kapısında öldü, gurur duyuyorum. Ben şerefimle polislik yaptım. Benim oğlumda şerefiyle öldü. Eğer bu devletin bekası için geleceği için eğer benim bu çocuğumdan başkaları da ölecekse. Bir oğlum daha var onu da alsınlar. Benim oğlum beni böyle ağlarken görse utanırdı. Bir değil bin tane Kadir bu ülke için feda olsun" dedi.

Şehit babası olmaktan gurur duyduğunu söyleyen Aydın, akrabalarından evlerinin önüne Türk bayrağı asmasını istedi. Babanın isteği üzerine evin camına Türk bayrağı asıldı. Ölüm haberini alan aile yakınları cenaze evinde feryatlar etti. Anne ve babaya doktorlar tarafından sakinleştirici iğne vurulurken, bir ambulans da hazır bekletildi.

Şehit astsubayın cenazesi yarın İzmir'e getirilecek. 27 yaşında olan ve 2005 yılında mezun olan Kadir Aydın'ın 2 kardeşi var.

(Mİ-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA