İzmir'de AK Parti'den Sağlık Kampüsü Tanıtımı

İzmir'de AK Parti'den Sağlık Kampüsü Tanıtımı

Ak Parti, Sağlık Bakanlığı tarafından özel sektör işbirliği ile gerçekleştirilecek Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü'nün tanıtımını partinin Bayraklı İlçe Başkanlığı'nda yaptı.

İzmir'de AK Parti'den Sağlık Kampüsü Tanıtımı

Ak Parti, Sağlık Bakanlığı tarafından özel sektör işbirliği ile gerçekleştirilecek Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü'nün tanıtımını partinin Bayraklı İlçe Başkanlığı'nda yaptı. AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, Bayraklı'nın ardından Tepecik Sağlık Kampüsü'nün da devreye girmesiyle EXPO 2020 yolcuğunda İzmir'in sağlık üssü haline geleceğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen hafta açıklanan 14 ilde kamu- özel işbirliği ile gerçekleştirilecek 15 şehir hastanesi içinde yer alan İzmir'in Bayraklı İlçesi'nde yapılacak 2 bin 60 yataklı hastanenin tanıtımı, AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema tarafından yapıldı. Partinin Bayraklı İlçe Başkanlığı'da yapılan toplantıya AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay da katıldı.

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, Bayraklı'da temeli 12-13 Ekim'de İzmir'e gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılacak olan şehir hastanesinin 1 milyar 600 milyon liraya mal olacağını, 2017 yılında tamamlanacağını belirterek, hastane hizmete girdikten sonra 25 yıl süreyle bakım, onarım ve yenilemesinin özel sektör tarafından yapılacağını, devletin yüklenici firmaya kira ödeyeceğini anlattı. Ulema, "İzmir olarak mutluyuz, gururluyuz. İzmir'e iki şehir hastanesi planlamıştık. Bayraklı ve Tepecik şehir hastaneleri. Bayraklı'nınkini geçekleştirdik. Şehir hastaneleri sadece bulundukları şehirlere değil çevre illere de hizmet verecek durumda. EXPO 2020 yolcuğunda İzmir sağlık üssü haline gelecek" dedi.

HASTANE 2017 YILINDA BİTECEK

Bayraklı Sağlık Kampüsü'nün arsa alanı, 622 bin 530 metrekare, toplam inşaat alanı, 573 bin 546 metrekare, toplam yatak sayısı 2 bin 60. Kampüs içinde 75 yataklı genel hastane, 424 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi, 380 yataklı kardiyovasküler cerrahi, 141 yataklı onkoloji, 300 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastaneleri yer alacak. 52 ameliyathane, 72 yataklı yoğun bakım servisi, 70 yataklı yeni doğan yoğun bakım servisi yer alacak. - İzmir

Kaynak: DHA