İşte Mısır Darbesinin Aktörleri

İşte Mısır Darbesinin Aktörleri

04.07.2013 22:07 | Son Güncelleme: 04.07.2013 22:08
İşte Mısır Darbesinin Aktörleri

Mısır'da, ordu yönetime el koydu. Mursi gözaltına alınırken, ordu tarafından geçiş dönemi cumhurbaşkanı seçildi.

Mısır Anayasa Mahkemesi Başkanı Adli Mansur, yemin ederek, Geçiş Hükümeti Devlet Başkanlığı görevine başladı. Mısır'daki darbe dünyanın gözü önünde canlı yayında gerçekleşirken, darbeyi yapan "ekip" de merak konusu oldu.

DARBECİLERİ TANIYALIM

Hatırlanacağı üzere Mübarek'i deviren Mısır Silahlı Kuvvetler Yüksek Askeri Konseyi de, bir süre sonra protestolar yüzünden yönetimden geri çekilmek zorunda kalmıştı. Şimdi ise Genelkurmay Başkanı Sisi önderliğindeki, Mursi'yi deviren ekibin içinde ilginç isimler bulunuyor.

SİSİ KONUŞURKEN TAM KADRO ORADAYDILAR

Darbeci ekip, Genelkurmay Başkanı Sisi'nin darbeyi resmi olarak duyuran açıklaması sırasında basının karşısında tam kadro olarak yerini aldı.

İŞTE DARBENİN MİMARLARI

Genelkurmay Başkanı Sisi'nin yanı sıra, Mısır Sosyal Demokratik Partisi liderinin de bulunduğu grup arasında Mısır Deniz Kuvvetleri Komutanı, Anayasa Mahkemesi Başkanı Adli Mansur, Ezher Şeyhi Ahmed et-Tayyib, Mısır Kıptilerinin dini lideri Papa Tavadros ve Mısır Hava Kuvvetleri Komutanı bulunuyor.

İşte Mısır Darbesinin Aktörleri

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title