İstanbul: İstanbul'da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

İstanbul: İstanbul'da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Cumhuriyet'in 83. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri Çerçevesinde Taksim'de Sahneye Çıkan Mustafa Sandal, İstanbullular'a Unutulmaz Bir Gece Yaşattı.

İstanbul: İstanbul'da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Cumhuriyet'in 83. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Taksim'de sahneye çıkan Mustafa Sandal, İstanbullular'a unutulmaz bir gece yaşattı.

Konser öncesinde Strotospher adı verilen ve Türkiye'de ilk defa sergilenen ışık gösterisi ile İstanbul boğazı ve köprüler rengarenk görüntüsüyle izleyenleri büyüledi. Taksim'e kurulan platformdaki konser, boğazdaki ses ve ışık gösterileri, uydu yayınıyla tüm dünyaya canlı olarak aynı anda iletildi. Gösteriler; Üsküdar Sahili, Paşalimanı, Kız Kulesi Karşısı, Radar mevkii, Çamlıca, Beylerbeyi, Ortaköy Camii Meydanı, Nakkaştepe, Fethipaşa Korusu, Dolmabahçe Meydan ve İnönü Stadı civarındaki vatandaşlar tarafından da net olarak izlendi. Konser öncesinde bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Bize emanet edilen bu vatanı en güzel şekilde ilelebet sürdüreceğiz. Hepinize eğlenceli dakikalar diliyorum" dedi.

Sunuculuğunu Ziya Kükürt'ün yaptığı gecede 'Dünya standartlarında bir sanatçı' anonsuyla sahneye davet edilen Mustafa Sandal, Türkiye forması ve komando pantolonundan oluşan giysileriyle beğeni topladı. "Dağlar" şarkısı ile sahne alan sanatçı, lazer ve ışık gösterileri eşliğinde hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

Konserin devam ettiği esnada Dolmabahçe Meydanı'na geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise, İstanbul Boğazı'ndaki ışık ve lazer gösterisini burada toplanan vatandaşlarla birlikte izledi.