İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı

İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı

20.10.2020 18:28 | Son Güncelleme: 20.10.2020 19:43

İstanbul'da trafik denetimlerinde teknik cihazlarla uyuşturucu test kitleri kullanılmaya başlandı. Uyuşturucu madde etkisinde araç kullandığı belirlenen 8 kişiye para cezası uygulandı ve sürücü belgeleri 5 yıl süreyle geri alındı.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte 16-17 Ekim'de "alkol ve uyuşturucu madde etkisinde araç kullanımı" ile ilgili denetim gerçekleştirdi.

Denetimde, 0,50 promilin üzerinde alkollü araç kullanmaktan 259 kişinin sürücü belgesi geçici süre geri alındı, 174 araç trafikten men edildi.

UYUŞTURUCU TEST KİTLERİ İLK KEZ KULLANILMAYA BAŞLANDI

Ayrıca Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince denetimlerde teknik cihazlarla uyuşturucu test kitleri kullanılmaya başlandı.

Denetimde, uyuşturucu madde etkisinde araç kullanan 8 kişinin, test sonucunun pozitif çıkması üzerine savcılık talimatıyla alınan kan veya idrar numuneleri doğrultusunda, sürücü belgeleri 5 yıl süreyle geri alındı, her sürücüye 6 bin 333 lira idari para cezası uygulandı.

İstanbul'da trafik denetimlerinde 'uyuşturucu kiti' kullanılmaya başlandı
İstanbul'da trafik denetimlerinde 'uyuşturucu kiti' kullanılmaya başlandı

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları (26)
MOST WANTED: daha önceden de bu uygulama vardı. makineler hep hata verdi. bir sürü magdur oldu. hayatında uyuşturucu görmemiş insanlar kokainman ilan edildi. mahkemelerde yıllarca aklanmaya çalıştılar. en sonunda aklandılar ve makineler toplanıp üreticiye iade edildi. ama devlet bir pardon bile demedi.
HERO: Süper birde silahlanma için önlem alsalar keşkee
ADANALI: uygulama güzel fakat bunların hepsi yapmacık hikayeler bizim adanamızda alkollü restorantlarımızın mekanları ve güzergahları bellidir aşşağı yukarı ama nedense memurlar alkol testini orada değilde örnek veriyorum cami caddelerinde yapıyorlar neden acaba.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title