İstanbul'da Mısır Rüzgarı Esti

İstanbul'da Mısır Rüzgarı Esti

Bu Yıl 11'incisi Düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (Emıtt)' Na Katılan Mısır'ın Düzenlediği Geceye Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ile Mısır Turizm Bakanı Züheyir Garanah Katıldı.

İstanbul'da Mısır Rüzgarı Esti

Bu yıl 11'incisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)' na katılan Mısır'ın düzenlediği geceye Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ile Mısır Turizm Bakanı Züheyir Garanah katıldı.

EMITT'e stand açan Mısır, Conrad Otel'de "Mısır Gecesi" düzenledi. Geceye Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Mısır Turizm Bakanı Züheyir Garanah, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve Mısır kökenli sanatçı Selami Şahin da katıldı. Mısır Turizm Bakanı Züheyir Garanah yaptığı konuşmada Mısır'ın her yıl EMITT'e katıldığını ancak ilk defa Mısır'dan bir Turizm Bakanı'nın

fuarı ziyaret ettiğini söyledi. Garanah, "Bu, Türk pazarına ve Türk ziyaretçilerimize ne kadar önem verdiğimizin açık bir göstergesidir" dedi. Kendini Türkiye'de hiç yabancı hissetmediğini, Mısır ve Türkiye'nin tarih ve medeniyet olarak ortak değerlere sahip olduğunu dile getiren Garanah, "Biz ülkemize ziyaret eden daha fazla Türk görmek istiyoruz. Bu yüzden programlarınızı ve ziyaretlerinizi planmada size yardımcı olabilmesi için İstanbul'da bir Mısır Turizm ofisi kurduk. Ayrıca Türk operatörleriyle birleşik pazarlama programları başlattık ve reklam masraflarını yüzde 50 karşılamaya başladık" şeklinde konuştu.

Herhangi bir açıklama yapmayan Atilla Koç'a Garanah gümüş bir tepsi hediye ederken Koç, ilgiyle karşılanan Mısır Folklor ekibinin dans gösterisini dikkatle izledi.

Kaynak: DHA