İSMET ÖZEL HABERLERİ

İsmet Özel haber, İsmet Özel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İsmet Özel

İsmet Özel

Doğum Yeri Kayseri / Türkiye

İsmet Özel Kimdir ?

İsmet Özel, 1944 yılında Kayseri’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kastamonu, Çankırı ve Ankara’da yaptı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde bir süre okuyan İsmet Özel, Hacettepe Üniversitesi’ne geçerek Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü 1977 yılında bitirdi. Ataol Behramoğlu ile birlikte Halkın Dostları dergisini çıkardı.
Biyografinin devamı için tıklayın
İsmet Özel - 10.05.2021
Balkan edebiyatının usta kalemleri ana dillerinden tercümeyle Türk okurlarla buluşuyor (2)
Balkanlar üzerine çalışmalarıyla bilinen yazar Ayhan Demir, Ketebe Yayınları bünyesinde 20 Balkan edebiyatçısının 50'ye yakın eserini ana dillerinden tercümeyle Türkçeye kazandırdıklarını söyledi.
İsmet Özel - 12.03.2021
TBMM Başkanı Şentop, İstiklal Marşı'nın 100. yılı için düzenlenen törende konuştu Açıklaması
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "Mehmet Akif Ersoy, şiirin şuurlu ruhtan doğuşunu göstermiş, içinde yaşadığı zamanı ve mekanı idrak etmiş ve doğrudan milletimizin esarete karşı koyma mücadelesinin destanını yazmıştır.
İsmet Özel - 13.12.2020
TBMM Genel Kurulunda, Milli Eğitim ile Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, HDP'ye yönelik "Eli silahlı, örgütçü teröristleri anıp övgüler düzdükten sonra 'Biz Kemal Pir'iz.' demek, 'Biz PKK'yız.' demektir.
İsmet Özel - 09.12.2020
Adalet, Hazine ve Maliye ile Milli Savunma Bakanlıklarının bütçe görüşmeleri TBMM Genel Kurulunda
HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, Kovid-19 salgını nedeniyle maske takma zorunluluğu bulunduğunu belirterek, "Yat, elmas ve pırlantada vergi sıfır. Maskede vergi yüzde 8. Bu kadar vicdansızlık olur mu?" ifadelerini kullandı.
İsmet Özel - 04.10.2020
"Dostluk dünyasının fikir sakası: Fethi Gemuhluoğlu"
Sevenlerinin ve okuyucularının, "gönül adamı" olarak tanımladığı, yazar ve bürokrat Fethi Gemuhluoğlu, vefatının 43'üncü yılında anılıyor.
İsmet Özel - 21.06.2020
Rektör Karacoşkun'dan Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesine kitap tavsiyesi
Kilis 7 Aralık Üniversitesi (KİYÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun'un Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinin başlatmış olduğu "Rektörler Kitap Öneriyor!
İsmet Özel - 24.05.2020
Dergicilik Okulu öğrencilerinden okurlara "Bayram Kolonyası"
Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle hayata geçirilen Dergicilik Okulu, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında evden hazırlanan "Kolonya" adlı dijital derginin 2. sayısında Ramazan Bayramı'nı konu edindi.
İsmet Özel - 18.05.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Başkanı Donald Trump'ın yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) 'Çin virüsü' olarak tanımlamasının ABD ile Çin arasında uzun süredir devam eden ticaret savaşlarının bir tezahürü olduğunu belirterek, "Böyle bir salgını etnik kökene indirgemek, sadece bir...
İsmet Özel - 13.05.2020
Yazar Yusuf Kaplan, "Kültür Nöbeti" programında Sezai Karakoç'u anlattı Açıklaması
Yazar Yusuf Kaplan, "Sezai Karakoç devre dışı kalırsa Türkiye'nin kalbi, beyni durur.
İsmet Özel - 27.04.2020
Asım Gültekin "Edebiyat Sohbetleri"ne konuk oldu
Yazar Asım Gültekin, sosyal medya platformundan canlı yayınlanan "İsmail Hakkı Bursevi'den Sezai Karakoç'a Sözün Büyükleri" başlıklı söyleşide edebiyat ve şiir meraklılarıyla buluştu.
İsmet Özel - 22.04.2020
Sunucu ve şair İbrahim Sadri, "Eşit Ağırlık" programına katıldı
Sunucu ve şair İbrahim Sadri, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün hazırladığı ve kurumun sosyal medyadaki YouTube kanalından canlı yayımlanan "Eşit Ağırlık" programına katıldı.
İsmet Özel - 24.12.2019
Türkçe öğrenen uluslararası öğrenciler akademik hayata öz güvenle başlıyor
Türkiye'deki üniversitelerde okumak için çeşitli ülkelerinden gelen uluslararası öğrenciler, Sakarya Dil Eğitim-Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezinde (SADEM) aldıkları Türkçe eğitimi ile akademik hayata öz güvenle başlama imkanı buluyor.
İsmet Özel - 17.10.2019
"Eşyaya verdiğimiz değer, insana verdiğimiz değeri geçti"
Yazar Ercan Yıldırım, kültürün eşyaya ve varlığa bakış açısıyla bağlantılı olduğunu belirterek, "Eşyaya verdiğimiz değer, insana verdiğimiz değeri geçti.
İsmet Özel - 11.09.2019
Edebiyatı "Kültür Sokağı" ile sevdirecekler
Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde, üniversite öğrencileri tarafından okul çevresindeki kötü yazıların önüne geçmek ve edebiyatı sevdirmek amacıyla "Kültür Sokağı" oluşturuldu.
İsmet Özel - 24.07.2019
"Bir halkı dili ayakta tutar"
Dergah dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ali Ayçil, "Dergah dergisinin kurulduğu Kurtuluş Savaşı yıllarında bir grup edebiyatçı da Türkçenin yaşaması için bir savaş veriyordu.
İsmet Özel - 27.05.2019
"Türkiye tarihi dönemlerden geçiyor"
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Nihayetinde 27 Mayıs 1960 ile başlayan bu düzen, 15 Temmuz 2016'da milletimizin, Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla sokaklara dökülmesiyle fiilen sona ermiştir.
İsmet Özel - 15.04.2019
3. Yedi Tepe Yedi Mekan Genç Edebiyat Festivali" Sona Erdi
Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Yedi Tepe Yedi Mekan Genç Edebiyat Festivali" sona erdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
İsmet Özel Haberleri | İsmet Özel Kimdir - Haberler - İsmet Özel haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. İsmet Özel kimdir, hayatı ve biyografisi. Ataol Behramoğlu kimdir? Ataol Behramoğlu eserleri ve kısaca hayatı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.06.2021 10:54:03. #1.13#

title