Işığın Yansıması "Yeni Şeyler"le 5 Mayıs'ta Tunnel Sahne'de

Işığın Yansıması "Yeni Şeyler"le 5 Mayıs'ta Tunnel Sahne'de

Şiirleri rock müzikle buluşturan Işığın Yansıması, 5 Mayıs 2015 Salı günü saat 21:00'de Tunnel Sahne'de müzikseverlerle buluşuyor.

Işığın Yansıması

Şimdi Yeni Şeyler Söylemek Lazım adını taşıyan son albümünün yanı sıra 30 yıllık geçmişindeki en sevilen şarkıları da seslendirecek olan Işığın Yansıması'nın seyircilere hazırladığı sürprizler de var. Işığın Yansıması hayranları daha önce grubun hiçbir albümünde yer almayan şarkıları da bu konserde dinleme fırsatı bulacak.

Türkiye'nin en eski rock grupları arasında yer alan Işığın Yansıması, 2015 yılındaki ilk konserini Tunnel Sahne'de veriyor. Grup 5 Mayıs 2015 Salı günü gerçekleşecek konserde 30 yıllık geçmişindeki en sevilen şarkılarını ve son dönem bestelerini seslendirecek.

Afşar Timuçin, Nazım Hikmet, Orhan Veli Kanık, Özcan Yurdalan gibi şairlerin dizelerini rock motifleriyle buluşturmasıyla dikkat çeken Işığın Yansıması, son albümü "Şimdi Yeni Şeyler Söylemek Lazım"da yer alan "Hrant", "Japon Balıkçısı", "Nefes" ve "Gerçek Adalet" gibi şarkılarla dikkat çekmişti. Albüme ismini veren şarkı olan "Şimdi Yeni Şeyler Söylemek Lazım" ise Mevlana'nın ölümsüz dizelerini Işığın Yansıması'nın müziğiyle bir araya getiriyor.

1980'li yıllarda kurulan Işığın Yansıması grubu, Bir Çiçek Yılı Sonra (1994), Birdenbire (1997), Nerde Ellerin? (2002) ve Rayların İzinde (2002) adını taşıyan albümlerden sonra verdiği 10 yıllık aranın ardından "Şimdi Yeni Şeyler Söylemek Lazım" adlı beşinci albümünü yayınlamıştı.

Işığın Yansıması vokalde Ali Erenus, gitarlarda Murat Özyüksel ve Ayhan Orhuntaş, gitar ve geri vokalde Yusuf Uğurer, bas gitarda Barlas Çevikus ve davulda Fırat Özyavuz'dan oluşuyor.