İşçilerin Üzerine Yıldırım Düştü: 1 Ölü

İşçilerin Üzerine Yıldırım Düştü: 1 Ölü

Çorum'da Bir Kiremit Fabrikasında Çalışan İşçilerin Üstüne Yıldırım Düşmesi Sonucu Bir İşçi Hayatını Kaybetti.

İşçilerin Üzerine Yıldırım Düştü: 1 Ölü

Çorum'da bir kiremit fabrikasında çalışan işçilerin üstüne yıldırım düşmesi sonucu bir işçi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, saat 16.30 sıralarında meydana gelen olayda, İskilip yolu üzerindeki Öz kiremit fabrikasında çalışan Musa Yıldırım, Yusuf Özdemir, Hamit Tomuk ve Tuncay Şentürk, traktör römorkuna kiremit yükledikleri sırada yağmur başladı. Sağanak yağışa rağmen çalışmaya devam eden işçilerden Musa Yıldırım'ın (27) üzerine yıldırım düştü. Yıldırım olay yerinde hayatını kaybederken, Tuncay Şentürk kol ve bacağından hafif yaralandı, diğer 2 işçi ise olaydan yara almadan kurtuldu.

Musa Yıldırım'ın ölüm haberinin duyulmasının ardından fabrikaya gelen yakınları sinir krizi geçirdi.

Cumhuriyet Savcısı'nın olay yerinde yaptığı incelemenin ardından evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenilen Musa Yıldırım'ın cesedi otopsi yapılmak üzere Çorum Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olay sırasında Musa Yılıdırım'ın hemen yanında bulunan, yıldırım düşmesi sonucunda kol ve bacağından hafif şekilde yaralanan Tuncay Şentürk, yağmurun dinmesinin ardından traktördeki kiremitleri boşaltmaya başladıklarını ve o sırada Musa Yıldırım'ın üzerine yıldırım düştüğünü söyledi.

Şentürk, "Yağmur durduktan sonra fabrikada çalışıyorduk, bir anda çok şiddetli bir patlama oldu ve Musa Yıldırım yere düştü. Bizler de sağa sola savrulduk. Sonra baktığımızda arkadaşımız olay yerinde hayatını kaybetmişti. Hemen polis ve acil servise haber verdik" şeklinde konuştu.

Diğer taraftan Çorum'da akşam saatlerinde aniden bastıran sağanak yağış hayatı felç etti. Yağmur sonrasında çok sayıda evi su bastı. İtfaiye ekipleri su baskınlarına karşı alarma geçerken, yağmurun dinmesiyle birlikte evlerdeki sular boşaltılmaya başlandı.

(ES-BÖ-SN-SN-Y)