İnsani Gelişme Vakfı Kuruldu - Haberler
Haberi Paylaş

İnsani Gelişme Vakfı Kuruldu

İnsani Gelişme Vakfı Kuruldu

İstanbul'da İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) kuruldu.

İstanbul'da İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) kuruldu.

Vakıftan yapılan yazılı açıklamada, İNGEV'in amacına uygun olarak karar vericilere yardımcı olacak analizler ve sosyal politika önerileri sunacağı, ilgili kamu, özel ve uluslararası kuruluşlar, yerel yönetimler ve üniversitelerle iş birliği yapacağı belirtildi.

İNGEV'in, uygulama projeleri geliştirerek, iş birliğine, dayanışmaya, ortak akıl ve üretime inanan faaliyetlerinde ana değerinin samimiyet olacağı ifade edilen açıklamada, vakfın yapacağı çalışmalarla hem Türkiye'de hem de dünyada referans kabul edilmeyi hedeflediği vurgulandı.

Vakfın, yoksullukla mücadele ve gelir dağılımının iyileşmesi konularına odaklanacağı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İNGEV Başkanı Vural Çakır, insani kalkınmanın çok geniş bir kavram olduğunu belirtti.

Gelir dağılımının iyileşmesine, eğitimli istihdamın artırılmasına ve yoksullukla mücadeleye katkı yapmak istediklerini aktaran Çakır, "Farkındalığı yükselterek, sosyal politika araştırmaları yoluyla karar vericilere, önerilerde bulunarak ve bizzat uygulamasında yer alacağımız projeler geliştirerek katkı yapmak istiyoruz. Kalkınarak büyüme daha mutlu bir toplumun temel itici gücü" değerlendirmesinde bulundu.

AA - Son Dakika Haberleri

Vural Çakır, İstanbul, Türkiye, Politika, Güncel, Haber

title