Çift Rahimli Kadın İkiz bebeklerini Doğurdu

Çift Rahimli Kadın İkiz bebeklerini Doğurdu

31.07.2018 15:31 | Son Güncelleme: 31.07.2018 15:46

İngiltere'nin Plymouth şehrinin Cornwall kasabasında çift rahimli kadın, 500 milyonda bir görülen bir durumla her iki rahimden hamile kalıp ikiz bebek doğurdu.

İngiltere'nin Plymouth şehrinin Cornwall kasabasında iki rahimlikadın, 500 milyonda bir görülen bir durumla her iki rahimden hamile kalıp ikiz bebek doğurdu.

Tıp tarihinde yalnızca yüz kere görülen olay için doktorlar, çift rahimli çoğu kadında yalnızca bir rahimde hamilelik görüldüğünü belirtti.

HER İKİ RAHİMDE DE HAMİLELİK GERÇEKLEŞMİŞ

Doktorlar, Jennifer Ashwood'un iki rahimi olduğunu ve her iki rahimde de hamileliğin gerçekleşmiş olduğunu söyledi. İkizlerden birinin erkek ve isminin Piran diğerinin kız olup Poppy ismi verildiği kaydedildi. İki rahimde ikiz doğuran 31 yaşındaki Ashwood'un 8 yaşında adı Millie olan bir kız çocuğu daha bulunuyor. Ashhwood, "Daha önce de bir çocuk doğurmuştum ama bu defa bedenim beni şaşırttı" dedi. Ashwood 20 haftalık hamileyken yapılan kontrol sırasında doktorların iki rahimli olduğunu ve ikisinden de hamile kaldığını söylediğini belirterek, ikizlerden Piran'ın 2 kilo 550 gram, Poppy'nin 2 kilo 350 gram geldiğini söyledi.

"İKİNCİ HAMİLELİK DAHA ZOR GEÇTİ"

İtfaiye memuru olarak çalışan baba Andrew ise geçen aralık ayında ikiz bebek beklediklerini öğrendiğini, doktorların bir anormallik keşfetmelerinin ardından şubat ayında eşinin, her ikisinde birer bebek olan iki rahmi olduğunu anladıklarını söyledi. Doktorlar hamileliğin ekstra bir problem oluşturmadığını ancak prematüre doğum riskinin bulunduğunu söyledi. Ashwood, 34. haftada çocuklarını sezaryenle dünyaya getirdi. İki haftalık bir sarılık tedavisinin ardından ikizler hastaneden taburcu oldu. Ashwood, birinci hamileliği ile kıyaslandığında ikinci hamileliğinin çok daha zor geçtiğini söyledi.

Çift Rahimli Kadın İkiz bebeklerini Doğurdu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title