HÜDA KAYA HABERLERİ

Hüda Kaya haber, Hüda Kaya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hüda Kaya

Hüda Kaya

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 9.10.1960

Hüda Kaya Kimdir ?

Hüda Kaya 9 Ekim 1960 tarihinde İstanbul'da doğdu. Uzun yıllar Ürdün, Sudan, Pakistan, İran, Keşmir, Lübnan ile Filistin mülteci kamplarında çalışmalarda bulundu. Bunun yanında Kardelen Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin kurulmasında büyük rol oynadı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Hüda Kaya - 01.07.2021
HDP'li Kaya: "İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz"
HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmeyeceklerini söyledi.
Hüda Kaya - 25.04.2021
Kobani olaylarının "azmettiricileri" hakim karşısına çıkıyor
İddianamenin kabul edilmesinden sonra olay tarihinde HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi olan HDP Eş Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, dönemin MYK üyelerinden Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Hakkı Saruhan Oluç ile Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Van Milletvekili Sezai Temelli ve İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü hakkında hazırlanan fezlekeler 19 Şubat 2021'de Meclis'e gönderildi.
Hüda Kaya - 19.04.2021
20 milletvekilinin 22 dokunulmazlık dosyası Meclis'te
Dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle 20 milletvekili hakkındaki 22 Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, Adalet-Anayasa Karma Komisyonu'na havale edildi. Haklarında dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle dosya hazırlanan milletvekilleri şöyle: CHP'den Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, İstanbul Milletvekilleri Ünal Çeviköz, Onursal Adıgüzel, Gamze Akkuş İlgezdi, Aykut Erdoğdu, Ankara Milletvekilleri Bülent Kuşoğlu, Yıldırım Kaya, Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, İzmir Milletvekili Lale Karabıyık, HDP'den İzmir Milletvekili Murat Çepni, Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, Adana Milletvekili Tulay Hatımoğulları Oruç, İstanbul Milletvekilleri Hüda Kaya, Hakkı Saruhan Oluç, Van Milletvekili Murat Sarısaç, Batman Milletvekili Feleknas Uca, Mardin Milletvekili Pero Dundar, Van Milletvekili Sezai Temelli ile Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'e ait ikişer dosya bulunuyor.
Hüda Kaya - 14.04.2021
TBMM Karma Alt Komisyonu toplandı
HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, "yozlaşma virüsü"nün toplumu tehdit eden en önemli sorunlardan olduğunu söyleyerek "Bugünkü atmosferde gençlerimize, kolaycılığı teşvik eden bir ortamı, yolu, metodu sistemleştirerek teşvik edici olmamalıyız.
Hüda Kaya - 02.04.2021
Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili izinsiz gösteriye katılan 23 sanığın yargılanmasına başlandı
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, HDP milletvekili Hüda Kaya, TİP Millekvekili Barış Atay'ın da aralarında bulunduğu grup adına yapılan açıklamada, açılan davanın hukuka aykırı olduğu savunuldu.
Hüda Kaya - 18.03.2021
HDP'ye kapatma davası iddianamesi: HDP, PKK'nın partisidir (3)
GARA'DAKİ HDP'Lİ VEKİL DE İDDİANAMEDE Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın HDP kapatma davası iddianamesine, terör örgütü PKK ile HDP'liler arasındaki ilişkiler, yakalanan veya teslim olan teröristlerin ifadeleriyle aktarıldı. Terör örgütü PKK'nın rehin aldığı 13 kişiyi Gara'da şehit etmesi sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından açıklanan, HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir'i 9 Haziran 2019 yılında bölgede gördüğünü anlatan teröristin ifadesi de kapatma davası iddianamesinde yer aldı.  İddianamede, "Kamuoyunda 'Gara Operasyonu' olarak bilinen ve bölücü terör örgütü PKK'ya karşı Irak'ın kuzeyinde yapılan operasyon sırasında bir mağarada rehin tutulan 13 silahsız vatandaşımızın PKK tarafından hunharca katledilerek şehit edilmesinden sonra da davalı parti kanadından bu katliamı gerçekleştiren terör örgütü her zaman olduğu gibi yine kınanmamıştır. Hatta davalı partinin milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya hesaplarından attıkları mesajlarla bırakın terör örgütünü kınamayı tek bir kelime ile eleştirmezlerken devleti suçlamışlardır.
Hüda Kaya - 18.03.2021
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının HDP'nin kapatılması istemli iddianamesi: (3)
HDP'li milletvekili Hüda Kaya ile milletvekilliği düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun, Gara operasyonu sonrası sosyal medya hesaplarından attıkları mesajlarla milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir'in Gara bölgesinde bulunduğuna dair beyanlar da iddianameye girdi.
Hüda Kaya - 25.02.2021
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
Buldan, Beştaş ve Oluç'un yanı sıra fezlekeleri Karma Komisyona sevk edilen HDP milletvekilleri şöyle: "HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, HDP Hakkari Milletvekili Sait Dede, HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, HDP Mardin Milletvekili Pero Dundar, HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, HDP Siirt Milletvekili Sıdık Taş, HDP Van Milletvekili Sezai Temelli.
Hüda Kaya - 24.02.2021
HDP'li Hüda Kaya: "28 Şubat sürecinde on binlerce başörtülü kadın o sürecin ağır bedellerini ödediler"
HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, "28 Şubat sürecinde on binlerce başörtülü kadın o sürecin ağır bedellerini ödediler.
Hüda Kaya - 24.02.2021
TBMM Başkanı Şentop, 33 farklı fezlekenin dün akşam itibarıyla Meclis'e geldiğini açıkladı
Bu kapsamda, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Hakkı Saruhan Oluç, Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Van Milletvekili Sezai Temelli, Mardin Milletvekili Pero Dundar, Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan ve İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü hakkında, Anayasa'nın 83.
Hüda Kaya - 23.02.2021
AK Parti'li Öçal: "PKK'nın siyasi uzantısı HDP, ittifak ortağı CHP'yi yedek kulübesinde bekletiyor"
"HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın, PKK tarafından verilen görevi Twitter üzerinden kusursuzca yerine getirdiğini" belirten Öçal, "Yaptığı açıklama, demokratik siyasetin arkasına sığınan HDP'nin terörle nasıl iç içe olduğunun ve hangi görevi üstlendiğinin de açıkçası bir itirafıydı.
Hüda Kaya - 23.02.2021
AK Partili Yavuz, tüm siyasi partileri, Özlem Zengin hakkındaki paylaşımı kınamaya davet etti
"HDP, talimatları bizzat Kandil'den almaktadır" Sözde Millet İttifakı ortağı olan HDP'nin, PKK'nın TBMM çatısı altında bulunan siyasi partisi olduğunu vurgulayan Yavuz, "HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, Gara'ya gidip alçaklarla, hainlerle bir araya gelmiş. PKK'nın komuta kademesiyle görüşmeler yapıyor. Bu, onların ilk yaptıkları değil, şu an cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş ile Pervin Buldan, Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan, Hüda Kaya ve daha niceleri.
Hüda Kaya - 22.02.2021
AK Partili Çalık, Pervin Buldan'ın tanımadığı bir numaradan kendisini aradığını söyledi Açıklaması
Figen Yüksekdağ, Abdullah Zeydan, Selahattin Demirtaş gibi bazı isimlerin de geçmişte terör örgütünü destekleyen beyanları olduğunu kaydeden Çalık, "Zaten HDP milletvekilleri Kandil'i su yolu yapıyorlar. HDP milletvekili Hüda Kaya dahil birçok HDP'li vekilin PKK'lılarla olan fotoğrafları sosyal medyada paylaşılıyor.
Hüda Kaya - 19.02.2021
Kobani soruşturması kapsamında Pervin Buldan'ın da arasında bulunduğu HDP'li 9 milletvekili hakkında fezleke
Bu kapsamda, HDP Eş Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Hakkı Saruhan Oluç ile Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Van Milletvekili Sezai Temelli, Mardin Milletvekili Pero Dundar, Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan ve İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü hakkında, Anayasa'nın 83.
Hüda Kaya - 19.02.2021
TSK personeline ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda yasalaştı (4)
Siz kendi kampanyalarınızı, kendi adamlarınız üzerinden, Hüda Kaya üzerinden yapın.
Hüda Kaya - 16.02.2021
Bakan Soylu, Pençe Kartal-2 Harekatı ile ilgili TBMM Genel Kurulunu bilgilendirdi: (2)
"İran ve Irak'ta 5 bin, Suriye'de 15 bin terörist var" Türkiye'deki terörist sayısının 300'ün altına düştüğünü bildiren Soylu, şöyle konuştu: "Ama İran ve Irak, 5 bin terörist var. Aynı meseleyi Suriye'ye yaptıkları için, 15-18 yaşındaki çocukları orada, ailelerinden kopararak, çalarak, tehdit ederek sözde askere aldıkları için ve çocukların eline boyu kadar silah tutuşturdukları için orada da 15 bin kişi var. İşimizin bitmediğini söylemek istiyorum. Türk Silahlı Kuvvetleri dışarı taşarak, içeriyi muhafaza... İçerideki operasyonlarla içeriyi muhafaza ettiğimizi biliyoruz ama Allah şahittir, bu PKK/PYD terör örgütü, ailelerimize karşı zafer kazanamayacak. Ailelerimiz onları yenecek. Bu PKK/PYD terör örgütü şehitlerimize karşı zafer kazanamayacak ve şehitlerimiz onları yenecek. Bu PKK/PYD terör örgütü annelere karşı zafer kazanamayacak ve anneler onları yenecek." İçişleri Bakanı Soylu, bu sırada HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'yı kastederek, "Hiç gülmeyin hanımefendi.
Hüda Kaya - 14.02.2021
Gara'da 13 Türk vatandaşının şehit edilmesiyle ilgili provokatif paylaşım yapanlar hakkında soruşturma başlatıldı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 13 Türk vatandaşının PKK tarafından şehit edilmesiyle ilgili, aralarında HDP milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun da bulunduğu sosyal medya kullanıcıları hakkında, provokatif paylaşım yaptıkları gerekçesiyle soruşturma başlattı.
Hüda Kaya - 14.02.2021
HDP milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında, provokatif sosyal medya paylaşımları nedeniyle soruşturma başlatıldı.
HDP milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında, provokatif sosyal medya paylaşımları nedeniyle soruşturma başlatıldı.
Hüda Kaya - 02.02.2021
Son dakika haber | BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ ÇEVRESİNDE TOPLANAN GRUPLARA GÖZALTI; HDP'Lİ HÜDA KAYA POLİSE VURUNCA ...
Bir son dakika haberine göre İstanbul Valiliği'nin uyarısının ardından Boğaziçi Üniversitesi çevresinde toplanan gruplara polis müdahale etti, çok sayıda kişi gözaltına alındı.
Hüda Kaya - 02.02.2021
1 Şubat 2021 Haberleri
1 Şubat 2021 Manşet Haberleri.
Hüda Kaya - 22.12.2020
Eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın tutukluluk halinin devamına hükmedildi
Sanığın avukatı Özlem Barıner de müvekkili hakkında ifade veren tanıkların kötü muameleye maruz kaldıklarını, bu iddiayı TBMM'de CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve HDP Milletvekili Hüda Kaya'nın da dile getirdiğini belirtti.
Hüda Kaya - 17.12.2020
HDP'li Kaya cezevlerindeki aramalarda el konulan malzemelerin iadesini istedi
HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, cezaevlerindeki koğuşlarda yapılan aramalarda el konulan malzemelerin iadesini talep etti.
Hüda Kaya - 15.12.2020
TBMM Genel Kurulu'nda Cumhurbaşkanlığı bütçesi görüşülüyor
HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, sistemin her kurumunda adaletsizliklerin yaşandığını öne sürerek, "İnsanların inanç adına bir ehliyet atfettikleri Diyanet kurumu diğer tüm kurumlardan daha fazla bir vebal, haksızlık, bağnazlık, adaletsizlik ve çürümüşlük içerisindedir.
Hüda Kaya - 11.12.2020
TBMM Genel Kurulunda Ticaret Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bütçeleri görüşülüyor
"Yerli değil, 'montaj otomobil' olmanın ötesine geçemeyecek" HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Helal Akreditasyon Kurumunun tüm konuşmalarında, paylaşımlarında ve videolarında helalin yanında "Tayyip" kelimesinin de sık sık vurgulandığına dikkati çekerek, "Elbette ki 'Tayyip' kelimesinin manasını bizler de biliyoruz.
Hüda Kaya - 14.10.2020
İBB'nin izin verdiği MKM'nin arşivi PKK propagandasıyla dolu
20 Temmuz 2020: MKM yıllardır faaliyet sürdürdüğü İstanbul'daki binasından çıkarıldı. MKM çalışanları, binanın önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamaya HDP Milletvekili Hüda Kaya, HDP MYK üyesi Ferhat Encü, HDP İl Eşbaşkanı Elif Bulut ve Kürt Araştırmalar Derneği Eşbaşkanı Eyüp Subaşı da katıldı.
Hüda Kaya - 07.10.2020
HDP İstanbul Milletvekili Kaya Açıklaması
HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, "HDP, Kobani olayları üzerinden bir operasyonla karşı karşıyadır.
Hüda Kaya - 06.10.2020
Türk askerinin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresi uzatıldı (1)
HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın "IŞİD'i mi savunuyorsunuz?" diye laf atmasına Muş, "IŞİD'in Allah belasını versin, PKK'nın da onu destekleyenlerin de.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hüda Kaya Haberleri | Hüda Kaya Kimdir - Haberler - Hüda Kaya haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hüda Kaya kimdir, hayatı ve biyografisi. Cumartesi Annelerinin izinsiz eylemine ilişkin 46 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.09.2021 16:05:33. #1.13#

title